Przystań Owińska

Przystań Owińska

W 2021 roku, całkiem niedaleko przepięknego zespołu poklasztornego i zlokalizowanego w jego sąsiedztwie Parku Orientacji Przestrzennej otwarto nową atrakcję nad brzegiem Warty. Przystań Owińska, bo tak brzmi jej ostateczna i oficjalna nazwa, to jak się domyślacie przystań rzeczna, która została przystosowana do cumowania małych jednostek pływających w również bardzo popularnych w Wielkopolsce kajaków.

Na jej terenie znajduje się oczywiście pomost, wykonany z drewna a dodatkowo również ślizg do wyciągania i wodowania kajaków oraz miejsce do odpoczynku i biwakowania. Do przystani prowadzi oświetlona droga dojazdowa a na miejscu pomyślano również o rowerzystach, którzy znajdą tutaj niewielką ale praktyczną stację naprawy rowerów.

Dokładną lokalizację miejsca: Przystań Owińska, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Przystań Owińska to jedna z przystani na Warcie i wyróżnia się głównie tym, że jest nowa:)

Przystań Owińska

Przystań Owińska
Przystań Owińska
2 / 5

Przystań nad Wartą w Owińskach to atrakcyjne miejsce dla wszystkich lubiących wodne atrakcje ale również osób szukających miejsca na chwilę odpoczynku na łonie natury. Mimo wszystko dla większości będzie to miejsce średnio ciekawe…

Przystań Owińska
4.5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Przeważnie pusto.

3.5 / 5

Na miejscu tablica z regulaminem a dojście oznakowane niewielkimi drogowskazami. Przydałoby się, moim zdaniem oczywiście, wspomnieć w tym miejscu o kierunkach rzecznych lub najbliższych przystaniach i drogach wodnych.

3.5 / 5

Kilka samochodów bez problemu znajdzie “dzikie” miejsca w sąsiedztwie terenu przystani. Na terenie samej przystani, również zaprojektowano “zatoczkę” – niestety, nie znalazłem informacji, czy są to miejsca parkingowe czy może utwardzony plac do przygotowania np. kajaków.

Wszystko zależy od Waszych planów, jednak by odwiedzić przystań, chwilę nacieszyć oczy nurtem Warty czy nawet odpocząć wystarczy Wam kilkanaście minut.

Dla każdego, choć należy pamiętać, że dzieci w tym miejscu powinni być pod stałą opieką dorosłych.

Jedyną trudnością są stopnie, które prowadzą już na sam pływający pomost. Pozostały teren przystani powinien być dostępny dla każdego.

  • nowoczesna, dobrze przemyślana i wygodna przystań nad Wartą,
  • blisko innych ciekawych miejsc i atrakcji,
  • niewielu odwiedzających,
  • posiada również miejsce do biwaku lub odpoczynku,
  • praktyczna stacja napraw rowerów,
  • brak przygotowanych miejsc parkingowych,
  • uboga informacja turystyczna,

Przystań Owińska w najbliższej przyszłości będzie sąsiadować z projektowaną obecnie (na rok 2022) kładką rowerową nad Wartą, która powstanie dosłownie kilkanaście metrów od niej. Na pewno zwiększy ona zainteresowanie samą przystanią i całymi Owińskami, ponieważ umożliwi dojazd rowerem dla mieszkańców północnego Poznania na drugim brzegu.

Przystań Owińska

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl