Schronisko PTTK Kochanówka

Schronisko PTTK Kochanówka

Schronisko PTTK Kochanówka to niewielkie schronisko górskie, położone tuż obok Wodospadu Szklarki. Niewielki budynek schroniska, częściowo drewniany a częściowo murowany, dosłownie przylega do skalnego urwiska doliny Szklarki i od 1868 roku gości turystów i wędrowców, odwiedzających ten malowniczy zakątek. Historia schroniska sięga, jak wspomniałem, XIX wieku, kiedy to wybudowano tutaj gospodę, co nieco różni się od historii innych schronisk, które najpierw były miejscem schronienia np. dla pasterzy. Wodospad Szklarki i dolina Szklarki od zawsze była miejscem chętnie odwiedzanym, a powstała gospoda miała za zadanie jeszcze bardziej umilić czas spędzany właśnie w tym miejscu. Warto podkreślić, że to właśnie obecnie schronisko PTTK Kochanówka, było jednym z pierwszych miejsc o wybitnie turystycznej funkcji w okolicach Szklarskiej Poręby!

Obecnie schronisko PTTK Kochanówka jest miejscem gdzie można bardzo smacznie zjeść, wypić gorącą herbatę lub kawę oraz przenocować. Budynek znajduje się przy popularnym szlaku turystycznym, którym dojdziemy zarówno do Złotego Widoku jak i idąc w drugą stronę do Starej Chaty Walońskiej.

Schronisko PTTK Kochanówka

ok. 300 metrów od DK3 oraz ujścia rz. Szklarki do Kamiennej na wschód od Szklarskiej Poręby

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK Kochanówka, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Choć schronisko PTTK Kochanówka formalnie jest schroniskiem, dla większości odwiedzających jest barem czy gospodą, przy bardzo tłocznym szlaku. Niestety przez to traci swoją unikalność i wartość historyczną, przez co z przykrością trzeba stwierdzić, że upodabnia się do innych tego typu obiektów.

Schronisko PTTK Kochanówka

Schronisko PTTK Kochanówka
Schronisko PTTK Kochanówka
Schronisko PTTK Kochanówka
Schronisko PTTK Kochanówka
2 / 5

Popularna Kochanówka to miejsce bardzo oblegane, przez co trudno nacieszyć się szumem wodospadu, spokojem gór i klimatem tego schroniska. Jeżeli szukasz tego wszystkiego, nie trać zbyt wiele czasu i ruszaj dalej i wyżej:)

Schronisko PTTK Kochanówka
2.7 / 5

3.5 / 5

Ceny schroniskowe, czyli akceptowalne.

1.5 / 5

Tłum.

3 / 5

Dobrze oznakowane dojście to za mało by ocenić lepiej. Budynek jest zabytkiem i ważnym obiektem w historii turystyki w tych stronach, dlatego fajnie byłoby przygotować coś więcej dla turystów.

3.5 / 5

Przy głównej drodze (DK3) znajduje się całkiem spory i bezpłatny parking z którego w kilka minut dojdziemy do schroniska. Niestety mimo, że parking nie jest mały, nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych i bardzo często trudno tu znaleźć miejsce…

Od kilku do kilkudziesięciu minut, jeżeli postanowicie usiąść i coś zjeść.

Dla każdego.

Wejście do budynku wiedzie przez kilka stopni, co nie powinno być szczególnie trudną przeszkodą.

  • proste i krótkie dojście po banalnej trasie,
  • klimat górskiego schroniska,
  • tłumy turystów i odwiedzających,
  • niewiele miejsca,
  • wybrakowania informacja turystyczna,

Jak w każdym schronisku, również w Kochanówce możecie na pamiątkę przybić pamiątkową pieczątkę. Trzeba tylko ją znaleźć lub na nią poczekać, bo chętnych jest wielu a niektórzy porywają ją z budynku na kilka minut by obdarować nią chyba wszystkich swoich kompanów…

Schronisko PTTK Kochanówka

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl