Skwer Radiowej Trójki

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie to w sumie tutejszy rynek… Położony przy dwóch najważniejszych ulicach miasta: Jedności Narodowej i 1 Maja, dosłownie w samym centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS, Skwer Radiowej Trójki musiał stać się sercem tego niezwykłego górskiego miasteczka. Znajdziemy na nim trzy ciekawostki turystyczne: pierwszą z nich jest pomnik Ducha Gór Liczyrzepy (lub z czeskiego Karkonosz), wykonany zgodnie z najstarszym jego wyobrażeniem i wzorem, pod którym w 2010 roku umieszczono kapsułę czasu. Kolejne dwa ciekawe miejsca skweru związane są już z Programem III Polskiego Radia i są to Trójkowa Aleja Gwiazd z odciskami ust gwiazd anteny “Trójki” oraz obelisk z pamiątkową tablicą, upamiętniający ogłoszenie Szklarskiej Poręby Stolicą PR3 w 1999 roku.

Skwer Radiowej Trójki to również miejsce licznych wystaw czasowych, wydarzeń, targów czy festynów. Dookoła skweru znajduje się również wiele punktów gastronomicznych oraz rozrywkowych. Niemal w sąsiedztwie skweru znajduje się park rozrywki dla dzieci Trollandia a kawałek dalej platforma widokowa na skale Karczmarz.

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

u zbiegu ulic Jedności Narodowej i 1 Maja w Szklarskiej Porębie

Dokładną lokalizację miejsca: Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Szklarska Poręba nie ma typowego rynku, dlatego jego funkcję przejął skwer położony w ścisłym centrum miasta i to jak został zaprojektowany, to jakie atrakcje oferuje i jakie imię otrzymał świadczy o jego wyjątkowości na tle innych podobnych miejsc. Choć nie jest jedynym tego typu miejscem w kraju, jego wykorzystanie i funkcja zwracają na siebie uwagę.

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Skwer Radiowej Trójki
Skwer Radiowej Trójki
Skwer Radiowej Trójki
2 / 5

Szczerze? Nawet gdybym odradził Wam to miejsce i tak byście odwiedzili je, podczas swojego pobytu w Szklarskiej Porębie bo nie da się go ominąć, spacerując po centrum miasta. Jednak starają się być obiektywnym to co na nim znajdziecie atrakcyjnością odbiega od innych miejsc w okolicy…

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie
3.1 / 5

5 / 5

Bez opłat.

1 / 5

Tłum to mało powiedziane… To miejsce nie zasypia i nigdy nie jest puste. A podczas wydarzeń jest jeszcze gorzej…

3.5 / 5

Przy skwerze znajdziemy ciekawe w swojej formie drogowskazy, kierujące nas do okolicznych atrakcji. Sam skwer mało ma informacji o samym sobie, choć oczywiście znajdziecie taką.

2 / 5

Z parkingiem w centrum Szklarskiej Poręby nie jest najlepiej, jest ich mało, są płatne i często trudno znaleźć miejsce. Najbliższe parkingu znajdziemy na ul. Adama Mickiewicza i przy Placu PKS. Niestety są one niewystarczająco duże, przez co bardzo szybko wszystkie miejsca są zajmowane.

Kilkanaście minut w zupełności wystarczy na pamiątkowe zdjęcie pod Liczyrzepą, dokładne poznanie Alei Gwiazd Trójki oraz poznanie czasowych wystaw.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • położenie w centrum miasta,
  • jeszcze do niedawna powiedziałbym, że nawiązanie do PR3 i najbardziej znanych głosów radiowej anteny lecz dzisiaj to już jedynie wspomnienie dawnej wielkiej Trójki, czego tylko dowodem są znicze zapalane pod obeliskiem…
  • niezliczone tłumy odwiedzających,
  • liczne wydarzenia, które tylko zwiększają tłum odwiedzających,
  • trudności z zaparkowaniem w okolicy,

Pamiętajcie, że rzeźba Liczyrzepy stojąca na skwerze “Trójki” to nie jedyna tego typu rzeźba w Szklarskiej Porębie i okolicach! Nikt nie powiedział, że pamiątkowe zdjęcie z tych stron musi być właśnie z tą rzeźbą lub w tym miejscu, dlatego nie przejmuj się tłumem w tym miejscu, który “wchodzi w kadr” tylko rusz na poszukiwania innych charakterystycznym miejsc w Szklarskiej Porębie.

Pamiętaj również, że świadomość ochrony swojego wizerunku wśród ludzi wzrosła w ostatnich latach i to diametralnie. W tak tłumnych miejscach, możesz spotkać się z nieprzyjemnym zachowaniem innych osób, twierdzących, że zrobiłem im zdjęcie…

Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl