Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie to ostry drogowy zakręt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 358, biegnącej pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Druga w tym miejscu została poprowadzona zboczem, niemal wokół Czarnej Góry już w latach 30. XX wieku. Droga w tym miejscu zatacza 180 stopniowy łuk, który dodatkowo znajduje się na wysokości aż 775 m. n. p. m., dzięki czemu miejsce to jest również doskonały punkt widokowy. Ciekawostką jest fakt, że kamienny nasyp pod drogą został wyposażony w chodniki minerskie, które miały ułatwić ewentualne wysadzenie drogi w powietrze i tym samym znaczne opóźnić planowany atak lub uniemożliwić przemarsz wojsk.

Doskonałe położenie poskutkowało utworzeniem w 2020 roku niewielkiego pomostu widokowego, wśród kamiennych ostańców, znajdujących się w łuku drogi. Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest również doskonałym miejscem wypadowym w pobliskie ciekawe miejsca w górach, jak np. Wysoki Kamień, dawnej kopalni pirytu czy niesamowity punkt widokowy na Zbójeckich Skałach!

Nazwa zakrętu wzięła się od licznych wypadków samochodowych, które miały miejsce właśnie na tym fragmencie drogi.

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

na zboczach Czarnej Góry, w północnej części Szklarskiej Poręby

Dokładną lokalizację miejsca: Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

W Karkonoszach i Górach Izerskich wiele tak “zakręconych” i widowiskowych zakrętów jak Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie niestety nie znajdziemy, co nie oznacza, że nie znajdziemy ich w innych pasmach polskich gór.

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
3 / 5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie warto zobaczyć głównie ze względu na fakt, że jest bardzo dobrym punktem widokowym!

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

3 / 5

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jednocześnie atrakcją sam w sobie i bardzo dobrym punktem wypadowym w okoliczne zakątki, przez co nie brakuje tutaj turystów.

4 / 5

Na miejscu znajdziemy kilka drogowskazów, znaków informujących o zakręcie, tablicę informacyjną oraz panel na tarasie widokowym z opisaną panoramą Karkonoszy. Brakuje kierunkowskazów prowadzących na nowo powstały pomost widokowy.

4.5 / 5

Spory i bezpłatny parking tuż przy samym Zakręcie Śmierci, który mimo to okazuje się i tak za mały w najbardziej popularnych dniach i godzinach.

Od kilku do kilkunastu minut.

Dla każdego.

Sam taras widokowy znajduje się w górnych partiach formacji skalnych, w obrębie Zakrętu Śmierci przez co dotarcie do niego wiąże się z pokonaniem kilkudziesięciu metrów w niełatwym terenie. Widokiem można nacieszyć się również z poziomu drogi.

  • dobry punkt widokowy z niewielkim tarasem widokowym,
  • świetne miejsce wypadowe na górskie wędrówki,
  • sporych rozmiarów i bezpłatny parking,
  • niezwykle widowiskowy zakręt drogi,
  • duży ruch samochodowy na trasie, której elementem jest Zakręt Śmierci,
  • sporo turystów,

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie jest jedynym punktem widokowym w okolicy do którego dotrzecie samochodem, co jest szczególnie cenną informacją dla osób, mających problemy poruszać się po górskich szlakach.

Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl