tu byłem

Mural nad Wartą w Pyzdrach

Powstały niedawno, bo w 2021 roku, nowy mural nad Wartą w Pyzdrach to kolejne obok historycznego muralu, wielkoformatowe malowidło w Pyzdrach! Jeszcze do niedawna długie, betonowe ogrodzenie nad rzeką było mało estetycznym elementem krajobrazu. Obecnie ten sam betonowy płot jest kolejnym powodem do zachwytów dla turystów odwiedzających wielkopolskie Pyzdry. Za sprawą artystów z grupy Mur-All z Poznania na tej szarej i długiej ścianie powstało niezwykłe malowidło! Inspiracją do niego były stare fotografie z XIX i XX wieku, zgromadzone przez Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, które ukazywały życie nad Wartą właśnie w tamtych czasach. Dzięki nim, mogliśmy poznać codzienne życie, pracę czy odpoczynek mieszkańców Pyzdr, które stały się podstawą do stworzenia muralu i historii, którą on przedstawia.

Mural nad Wartą w Pyzdrach ma długość 47 metrów i 2,5 metra wysokości co daje powierzchnię niemal 120 metrów kwadratowych! W centralnym punkcie muralu znajduje się nieistniejący już, drewniany most na Warcie wokół którego namalowane zostały inne sceny, będące artystyczną kopią dawnych fotografii układającą się w artystyczną fabułę, ukazującą dawne życie nad rzeką. Jest to szczególnie trafiony pomysł, ponieważ mural nad Wartą w Pyzdrach znajduje się tuż obok nadwarciańskich terenów rekreacyjnych i mariny, gdzie obecnie wypoczywają i korzystają z dobrodziejstw rzeki mieszkańcy oraz goście Pyzdr.

kategoria miejsca:

region:

lokalizacja: betonowe ogrodzenie pomiędzy ulicą Nadrzeczną a strumykiem Flisa w Pyzdrach

Mural nad Wartą w Pyzdrach

zdjęcia

unikalność

5/5

Mural nad Wartą w Pyzdrach to niezwykły pomysł, świetna realizacja i piękne odniesienie do historii miasta, co czyni go niezwykle unikatowym!

moim zdaniem

4/5

Nadrzeczny mural to miejsce, które w Pyzdrach naprawdę warto zobaczyć! Zachwycicie się wykonaniem, niezwykłą historią oraz lokalizacją, co tylko bardzo potwierdza, że warto dotrzeć w to miejsce.

Mural nad Wartą w Pyzdrach

dowiedź się więcej!

mapa

oceny

średnia ocena
3.1/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

3.5/5

Przez położenie w bezpośrednim sąsiedztwie mariny oraz terenów rekreacyjnych nad rzeką, można bez większego problemu spotkać tutaj innych turystów.

infrastruktura turystyczna

1/5

Niestety, nie ma tutaj jeszcze tak dobrej informacji dla turystów jaką znajdziecie u podnóża pobliskiego muralu historycznego. Możliwe, że taka informacja jeszcze się pojawi, ponieważ byłem w tym miejscu krótko po jego stworzeniu i możliwe, że jeszcze nie wszystko został wykonane i ukończone.

przydatne informacje

potrzebny czas

By obejrzeć mural potrzebne jest kilka minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

3.5/5

Najbliższy parking znajduje się na Rynku oraz na ulicy Farnej. To kilkaset metrów od muralu na rzeką.

dostępność

Mural znajduje się przy zielonych terenach rekreacyjnych, po których poruszać się może każdy, jednak niektóry będą potrzebować nieco pomocy innych osób.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Mural malowało przez sześć (długich) dni siedmioro artystów i artystek co jeszcze bardziej podbija wartość tego „ulicznego” dzieła sztuki!

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Mural nad Wartą w Pyzdrach

mocne strony

  • wielkość i walory artystyczne,
  • ukazana historia, połączona z miejscową historią,
  • unikalność,
  • bliskość mariny i terenów rekreacyjnych nad rzeką,

słabe strony

  • brak informacji dla turystów, przybliżającej pomysł na mural, historię jego powstania oraz zdjęcia które były inspiracją dla artystów,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Mural nad Wartą w Pyzdrach

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x