Mural nad Wartą w Pyzdrach

Mural nad Wartą w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach
  • Marcin
  • 2 sierpnia 2021
Mural nad Wartą w Pyzdrach

Powstały niedawno, bo w 2021 roku, nowy mural nad Wartą w Pyzdrach to kolejne obok historycznego muralu, wielkoformatowe malowidło w Pyzdrach! Jeszcze do niedawna długie, betonowe ogrodzenie nad rzeką było mało estetycznym elementem krajobrazu. Obecnie ten sam betonowy płot jest kolejnym powodem do zachwytów dla turystów odwiedzających wielkopolskie Pyzdry. Za sprawą artystów z grupy Mur-All z Poznania na tej szarej i długiej ścianie powstało niezwykłe malowidło! Inspiracją do niego były stare fotografie z XIX i XX wieku, zgromadzone przez Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, które ukazywały życie nad Wartą właśnie w tamtych czasach. Dzięki nim, mogliśmy poznać codzienne życie, pracę czy odpoczynek mieszkańców Pyzdr, które stały się podstawą do stworzenia muralu i historii, którą on przedstawia.

Mural nad Wartą w Pyzdrach ma długość 47 metrów i 2,5 metra wysokości co daje powierzchnię niemal 120 metrów kwadratowych! W centralnym punkcie muralu znajduje się nieistniejący już, drewniany most na Warcie wokół którego namalowane zostały inne sceny, będące artystyczną kopią dawnych fotografii układającą się w artystyczną fabułę, ukazującą dawne życie nad rzeką. Jest to szczególnie trafiony pomysł, ponieważ mural nad Wartą w Pyzdrach znajduje się tuż obok nadwarciańskich terenów rekreacyjnych i mariny, gdzie obecnie wypoczywają i korzystają z dobrodziejstw rzeki mieszkańcy oraz goście Pyzdr.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

betonowe ogrodzenie pomiędzy ulicą Nadrzeczną a strumykiem Flisa w Pyzdrach

GALERIA

Mural nad Wartą w Pyzdrach

Mural nad Wartą w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach
Mural nad Wartą w Pyzdrach
Mural nad Wartą w Pyzdrach

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Mural nad Wartą w Pyzdrach to niezwykły pomysł, świetna realizacja i piękne odniesienie do historii miasta, co czyni go niezwykle unikatowym!

  • MOIM ZDANIEM

Nadrzeczny mural to miejsce, które w Pyzdrach naprawdę warto zobaczyć! Zachwycicie się wykonaniem, niezwykłą historią oraz lokalizacją, co tylko bardzo potwierdza, że warto dotrzeć w to miejsce.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Mural nad Wartą w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.1 / 5

Mural nad Wartą w Pyzdrach


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3.5 / 5

Przez położenie w bezpośrednim sąsiedztwie mariny oraz terenów rekreacyjnych nad rzeką, można bez większego problemu spotkać tutaj innych turystów.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

1 / 5

Niestety, nie ma tutaj jeszcze tak dobrej informacji dla turystów jaką znajdziecie u podnóża pobliskiego muralu historycznego. Możliwe, że taka informacja jeszcze się pojawi, ponieważ byłem w tym miejscu krótko po jego stworzeniu i możliwe, że jeszcze nie wszystko został wykonane i ukończone.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Najbliższy parking znajduje się na Rynku oraz na ulicy Farnej. To kilkaset metrów od muralu na rzeką.

POTRZEBNY CZAS

By obejrzeć mural potrzebne jest kilka minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Mural znajduje się przy zielonych terenach rekreacyjnych, po których poruszać się może każdy, jednak niektóry będą potrzebować nieco pomocy innych osób.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Mural malowało przez sześć (długich) dni siedmioro artystów i artystek co jeszcze bardziej podbija wartość tego “ulicznego” dzieła sztuki!

Mural nad Wartą w Pyzdrach

MOCNE STRONY

  • wielkość i walory artystyczne,
  • ukazana historia, połączona z miejscową historią,
  • unikalność,
  • bliskość mariny i terenów rekreacyjnych nad rzeką,

SŁABE STRONY

  • brak informacji dla turystów, przybliżającej pomysł na mural, historię jego powstania oraz zdjęcia które były inspiracją dla artystów,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!