tu byłem

Mural historyczny w Pyzdrach

Mający ponad 30 metrów szerokości i 12 metrów wysokości mural historyczny w Pyzdrach jest bardzo ciekawą formą przedstawienia najważniejszych wydarzeń z historii tego wielkopolskiego miasta. Malowidło to znajduje się na ścianę miejscowej hali sportowej, która jest doskonale widoczna z jedynego w mieście mostu nad Wartą, po którym biegnie droga wojewódzka w kierunku Kalisza. Doskonała lokalizacja oraz wielkość i forma malowidła nie pozwalają przejść obok niego obojętnie!

Mural historyczny w Pyzdrach powstał w 2016 roku a jego autorem jest Radosław Barka, który stworzył również niesamowity mural na poznańskiej Śródce. Przedstawia on historię miasta, przybliżając nam 15 najciekawszych wątków historycznych. Jedne z nich dotyczą ważnych wydarzeń w historii miasta, jak np. prawdopodobnie pierwsze w Polsce użycie broni artyleryjskiej, ucieczkę z miasta królewicza Kazimierza, późniejszego króla, znanego nam doskonale z banknotu o nominale 50 zł. Drugie z wątków historycznych dotyczą nieistniejących już obecnie ważnych budynków dla historii Pyzdr, jak np. drewnianego ratusza czy zamku królewskiego. Wszystkie one zostały zaprezentowane i krótko przytoczone na tablicy zlokalizowanej u podnóża malowidła.

To właśnie mural historyczny w Pyzdrach stał się w ostatnich latach, jedną z najciekawszych atrakcji miasta, tuż obok urokliwego domu podcieniowego, Muzeum Regionalnego czy mariny na rzece Warcie.

region:

lokalizacja: na końcu ul. 3 Maja w Pyzdrach

Mural historyczny w Pyzdrach

zdjęcia

unikalność

5/5

Mural historyczny w Pyzdrach ze względu na swoje rozmiary, ilość wplecionych wątków historycznych, estetykę i lokalizację zasługuje na najwyższą ocenę!

moim zdaniem

4/5

Dzięki temu unikatowemu muralowi poznacie w jednym miejscu niemal całą historię Pyzdr a do tego nacieszycie oczy niesamowitym dziełem sztuki! Nie wolno przegapić tego miejsca odwiedzając Pyzdry.

Mural historyczny w Pyzdrach

dowiedź się więcej!

mapa

oceny

średnia ocena
4.5/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4.5/5

Najbardziej prawdopodobne jest, że stojąc pod muralem będziecie jedynymi turystami.

infrastruktura turystyczna

4/5

Pod muralem znajduje się tablica informacyjna, dzięki której poznamy wszystkie wątki przedstawione na muralu. Niestety brakuje drogowskazów ułatwiających dotarcie do niego.

przydatne informacje

potrzebny czas

Warto zarezerwować sobie ok. 5-10 minut.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

5/5

Pod samym muralem znajduje się kilka bezpłatnych miejsc parkingowych.

dostępność

Dla każdego.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Pod mural historyczny w Pyzdrach możecie dotrzeć ulicą 3 Maja ale również nadrzeczną promenadą, która biegnie aż od mariny.

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Mural historyczny w Pyzdrach

mocne strony

  • wielkość muralu,
  • ilość wplecionych wątków historycznych,
  • niewielka ilość turystów,
  • tablica informacyjna,
  • wygodny parking i dostępność,

słabe strony

  • brak drogowskazów przy głównej ulicy miasta, ułatwiających dotarcie,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Mural historyczny w Pyzdrach

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x