Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach to jedna z nowszych przystani na szlaku wodnym – Wielka Pętla Wielkopolski, znajdująca się w wielkopolskich Pyzdrach, niemal w samym centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie mozaikowych schodów, muralu nad rzeką i nieco dalej położonych, choć doskonale widocznych kościołów: pw. Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela i pw. Narodzenia NMP. Marina w Pyzdrach jest dobrze wyposażoną przystanią, co na pewno ucieszy wielu wodniaków, planujących płynąc tym szlakiem wodnym, np. z pobliskiej mariny w Lądzie. Znajduje się w niej basen portowy, przyłącze prądu i wody a także keję.

W bezpośrednim sąsiedztwie basenu znajduje się Tawerna “Perkoz”, w której po za posiłkiem można skorzystać również z sanitariatów, przygotowanych specjalnie dla wodniaków.

Dokładną lokalizację miejsca: Marina w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
2 / 5

Marina w Pyzdrach to jeden z wielu tego typu obiektów wodniackich przy polskich wodnych szlakach. Na pewno na jej unikalność wpływa położenie w bardzo bliskim sąsiedztwie wielu ciekawych i unikatowych miejsc w Pyzdrach, jak. np. mural historyczny, dom podcieniowy czy niezwykle dobrze zachowany wiatrak holenderski! Idealne miejsce na przycumowanie:)

Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach
3 / 5

Nawet jeżeli nie jesteś wodniakiem, warto odwiedzić marinę w Pyzdrach i poczuć wodniacki klimat! Dla totalnych “świeżaków” wodnych przygód, już nawet przejście się bujającą keją będzie wydarzeniem;) Dodatkowo na terenie przystani są miejsca, gdzie możecie chwile odpocząć, zrobić piknik czy zjeść dobrą rybkę w barze.

Marina w Pyzdrach
4.3 / 5

5 / 5

Wstęp na marinę nie wiąże się z żadnymi opłatami.

4 / 5

Na co dzień niemal odludnie, więcej osób można spotkać w sezonie letnim, głównie w godzinach popołudniowych i w weekendy.

4 / 5

Na terenie mariny znajduje się tablica informacyjna a na terenie miasta, mijałem drogowskazy kierujące do niej.

3.5 / 5

Przy samej marinie nie ma miejsc parkingowych, najbliższe znajdziecie na ul. Farnej i rynku w Pyzdrach. Obie opcje są bezpłatne.

Wszystko zależy od twoich wodniackich planów, jednak by zobaczyć i skorzystać z miejsc do odpoczynku na terenie mariny warto zarezerwować sobie do 30 minut czasu.

Dla każdego.

Dla każdego, choć oczywiście elementy techniczne przystani (keja, pochylnia do rzeki itp.) będą trudno dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

  • nowocześnie wyposażony basen portowy,
  • tereny rekreacyjne dookoła basenu z stolikami i ławkami,
  • bar gastronomiczny przy samej marinie,
  • położenie bliski innych, ciekawych miejsc,
  • brak dedykowanego parkingu,

W ciągu ulicy Nadbrzeżnej, już na terenie mariny na ceglanej ścianie można zobaczyć drewniane elementy dawnego mostu nad Wartą w Pyzdrach, który zobrazowany został w centralnej części muralu nad rzeką, znajdującego się nieopodal.

Marina w Pyzdrach

Wpis opublikowano: 30 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 30 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl