Nowe ZOO w Poznaniu

Nowe ZOO w Poznaniu
 • Marcin
 • 4 czerwca 2021
Nowe ZOO w Poznaniu

Nowe ZOO w Poznaniu to jeden z największych i najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce! Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych nad poznańskim Jeziorem Maltańskim oraz obok ścieżki w koronach drzew! Najbardziej znanymi mieszkańcami ZOO są niedźwiedzie, słonie, żyrafy, rysie i tygrysy. Wszystkie one doczekały się w ostatnim czasie imponujących wybiegów i pawilonów. Poza nimi Nowe ZOO w Poznaniu to miejsce, gdzie chroni się gatunki zagrożone a także pomaga im zwiększyć populację.

Poznański ogród zoologiczny to atrakcja główne dla najmłodszych, dlatego z myślą o nich stworzono ogródek dziecięcy, gdzie z bliska możemy zobaczyć na nawet pogłaskać osiołki, kucyki czy alpaki. Po ZOO kursuje również stylizowana kolejka, dzięki której zagwarantujemy niezapomnianą przejażdżkę naszym pociechom i szybciej przemieścimy się po ogrodzie.

Nowe ZOO w Poznaniu przybliża nie tylko świat zwierząt ale edukuje przyrodniczo w znacznie szerszym stopniu. Poznamy tutaj rodzaje najpospolitszych w Polsce lasów, naturalne środowiska występowania zwierząt ale również wiele innych inicjatyw przyrodniczych.

Więcej o Nowym ZOO w Poznaniu przeczytacie we wpisie: Spacerem po ZOO w Poznaniu! (zdjęcia, dojazd, trasa)

region
lokalizacja

Wschodni klin zieleni Poznania, na końcu ul. Krańcowej

GALERIA

Nowe ZOO w Poznaniu

Nowe ZOO w Poznaniu
Nowe ZOO w Poznaniu
Nowe ZOO w Poznaniu
Nowe ZOO w Poznaniu

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Nowe ZOO w Poznaniu to jeden z kilkudziesięciu ogrodów zoologicznych w Polsce. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i wyróżnia się na tle innych. Podobnie jest w poznańskim ogrodem, który mimo wyjątkowości w wielu aspektach, pozostaje ogólnie podobny do podobnych tego typu miejsc.

 • MOIM ZDANIEM

Poznańskie Nowe ZOO to miejsce, które trzeba zobaczyć! Nowoczesne pawilony, niepowtarzalne zwierzęta, doskonała organizacja oraz przepiękne okoliczności miejscowej przyrody, sprawiają, że wycieczka do tego ogrodu zoologicznego na długo zapadnie w waszej pamięci!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Nowe ZOO w Poznaniu, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.5 / 5

Nowe ZOO w Poznaniu


CENY

3.5 / 5

Ceny rozsądne i adekwatne do kosztów, które wiążą się z opieką nad zwierzętami. Bogata oferta oraz różnorodność biletów pozwala zaoszczędzić kilka złotych, trzeba jednak powiedzieć uczciwie, że najtaniej nie jest.

ILOŚĆ TURYSTÓW

2 / 5

Nowe ZOO w Poznaniu, podobnie jak inne ogrody zoologiczne to przede wszystkim atrakcja sezonowa, ciesząca się największą popularnością od wiosny do jesieni. Między innymi z tego powodu ale także ze względu na to, co możemy tutaj spotkać, niemal nigdy nie wędrujemy przez ZOO sami. W weekendy i dni wolne od pracy, Nowe ZOO w Poznaniu przeżywa niemal oblężenie!

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Jedno słowo: doskonale! Każdy wybieg szczegółowo opisany, wiele dodatkowych plansz z ciekawymi faktami a na dodatek aplikacja z mapą ZOO! Klasa!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4 / 5

Duży i dedykowany gościom ZOO parking, znajduje się na końcu ul. Krańcowej, tuż pod samą bramą główną ogrodu. Niestety jest dodatkowo płatny… Cena również nie jest najniższa, bo wynosi około kilku złotych za każdą godzinę postoju.

POTRZEBNY CZAS

Moim zdaniem 2 godziny to absolutne minimum! Dobrze mieć zarezerwowane 4 godziny, które nawet nie zauważycie jak szybko zleciały, choć można tu spędzić nawet cały dzień, nie narzekając na nudę.

SUGEROWANY WIEK

Od dwóch lat w wzwyż. Niemowlęta pewnie i tak wiele prześpią a roczne dzieci, mogą mieć problem odnaleźć zwierzęta w zakamarkach wybiegów.

DOSTĘPNOŚĆ

W zdecydowanej większości dostępny dla każdego. Niektóre ścieżki, głównie w okolicach słoniarni, nie są utwardzone, przez co mogą być trudne do pokonania przez osoby niepełnosprawne czy rodziców z dziecięcymi wózkami,

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Nie jedź do ZOO w żaden długi weekend, dzień dziecka czy słoneczny i ciepły, wakacyjny weekend! Wtedy to poznańskie ZOO przeżywa prawdziwe oblężenie, przez co stracisz wiele czasu na wejściu do ogrodu a przez tłumy, zrezygnujesz pewnie z zobaczenia niektórych żyjątek. Idealnie jest wybrać się w dowolny dzień roboczy lub majowy albo wrześniowy weekend, wtedy odwiedzających jest znacznie mniej.

Nowe ZOO w Poznaniu

MOCNE STRONY

 • doskonała informacja turystyczna,
 • kolejka parkowa, jeżdżąca po terenie ogrodu,
 • nowoczesne pawilony dla najpopularniejszych mieszkańców,
 • położenie na zróżnicowanym terenie,
 • wygodny parking i dojazd komunikacją zbiorową,
 • większość tras dostosowana do potrzeb najmłodszych i niepełnosprawnych,
 • możliwość zakupu biletów online,
 • aplikacja na smartfona z mapą ZOO,

SŁABE STRONY

 • tłumy w wybrane dni,
 • ceny biletów do parku oraz parkingu,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj Poznań jeszcze lepiej! Dzięki poniższym wpisom poznasz najciekawsze miejsca miasta:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!