Przystań Owińska

Przystań Owińska
 • Marcin
 • 4 kwietnia 2022
Przystań Owińska

W 2021 roku, całkiem niedaleko przepięknego zespołu poklasztornego i zlokalizowanego w jego sąsiedztwie Parku Orientacji Przestrzennej otwarto nową atrakcję nad brzegiem Warty. Przystań Owińska, bo tak brzmi jej ostateczna i oficjalna nazwa, to jak się domyślacie przystań rzeczna, która została przystosowana do cumowania małych jednostek pływających w również bardzo popularnych w Wielkopolsce kajaków.

Na jej terenie znajduje się oczywiście pomost, wykonany z drewna a dodatkowo również ślizg do wyciągania i wodowania kajaków oraz miejsce do odpoczynku i biwakowania. Do przystani prowadzi oświetlona droga dojazdowa a na miejscu pomyślano również o rowerzystach, którzy znajdą tutaj niewielką ale praktyczną stację naprawy rowerów.

region
lokalizacja

Owińska, ul. Cysterek 6A

GALERIA

Przystań Owińska

Przystań Owińska
Przystań Owińska

W SKRÓCIE


 • UNIKALNOŚĆ

Przystań Owińska to jedna z przystani na Warcie i wyróżnia się głównie tym, że jest nowa:)

 • MOIM ZDANIEM

Przystań nad Wartą w Owińskach to atrakcyjne miejsce dla wszystkich lubiących wodne atrakcje ale również osób szukających miejsca na chwilę odpoczynku na łonie natury. Mimo wszystko dla większości będzie to miejsce średnio ciekawe…

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Przystań Owińska, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.5 / 5

Przystań Owińska


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

5 / 5

Przeważnie pusto.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3.5 / 5

Na miejscu tablica z regulaminem a dojście oznakowane niewielkimi drogowskazami. Przydałoby się, moim zdaniem oczywiście, wspomnieć w tym miejscu o kierunkach rzecznych lub najbliższych przystaniach i drogach wodnych.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Kilka samochodów bez problemu znajdzie “dzikie” miejsca w sąsiedztwie terenu przystani. Na terenie samej przystani, również zaprojektowano “zatoczkę” – niestety, nie znalazłem informacji, czy są to miejsca parkingowe czy może utwardzony plac do przygotowania np. kajaków.

POTRZEBNY CZAS

Wszystko zależy od Waszych planów, jednak by odwiedzić przystań, chwilę nacieszyć oczy nurtem Warty czy nawet odpocząć wystarczy Wam kilkanaście minut.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego, choć należy pamiętać, że dzieci w tym miejscu powinni być pod stałą opieką dorosłych.

DOSTĘPNOŚĆ

Jedyną trudnością są stopnie, które prowadzą już na sam pływający pomost. Pozostały teren przystani powinien być dostępny dla każdego.

 • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Przystań Owińska w najbliższej przyszłości będzie sąsiadować z projektowaną obecnie (na rok 2022) kładką rowerową nad Wartą, która powstanie dosłownie kilkanaście metrów od niej. Na pewno zwiększy ona zainteresowanie samą przystanią i całymi Owińskami, ponieważ umożliwi dojazd rowerem dla mieszkańców północnego Poznania na drugim brzegu.

Przystań Owińska

MOCNE STRONY

 • nowoczesna, dobrze przemyślana i wygodna przystań nad Wartą,
 • blisko innych ciekawych miejsc i atrakcji,
 • niewielu odwiedzających,
 • posiada również miejsce do biwaku lub odpoczynku,
 • praktyczna stacja napraw rowerów,

SŁABE STRONY

 • brak przygotowanych miejsc parkingowych,
 • uboga informacja turystyczna,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Okolice Poznania są niezwykle ciekawe, dlatego zachęcam Was do przeczytania innych wpisów o ciekawych miejscach i atrakcjach w okolicach Poznania:

Poznajcie również kilka moich wpisów o samym Poznaniu!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!