tu byłem

Bydgoszcz to mistrzowie w kreowaniu atrakcji turystycznych! Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy to obok Przechodzącego przez rzekę czy Magicznych Schodków, kolejny przykład tego jak zrobić z niepozornego miejsca atrakcję przyciągającą rzesze turystów.

Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy skrywa w sobie wiele ciekawostek. Pierwszą z nich jest fakt, że stoi na zachowanym fragmencie dawnego torowiska w ul. Długiej, które kiedyś było najważniejsza linią na bydgoskim Starym Mieście. Tramwaj, który możemy oglądać w tym miejscu to wagon silnikowy typu „2N”. Został zbudowany w 1955 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL”. Do Bydgoszczy dotarł w tym samym roku, czyli 1955 r. i woził mieszkańców miasta do końca 1977 r. Później przez blisko 40 lat służył jako tramwajowa odśnieżarka, oczywiście po lekkiej modernizacji.

Na ulicę Długą, po gruntownym remoncie i przywróceniu maksymalnie odtworzonemu pierwotnemu wyglądowi, tramwaj powrócił w 2008 roku. W jego wnętrzu urządzono restaurację oraz punkt informacji turystycznej. Do dnia dzisiejszego dotrwał tylko punkt informacyjny w którym dodatkowo co jakiś czas organizowane są wydarzenia kulturalne i turystyczne.

kategoria miejsca:

region:

lokalizacja: Bydgoszcz, ul. Długa na wysokości budynku 43 (skrzyżowanie z ul. Jana Kazimierza)

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

zdjęcia

unikalność

3/5

Zabytkowe tramwaje w przestrzeni miejskiej pojawiają się stosunkowo często. Sam osobiście kojarzę takie tramwaje stojące w Poznaniu czy Jeleniej Górze. Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy ma jednak swój urok i historię, która sprawia, że jest wyjątkowy, choć nie jedyny i nieszczególnie wyjątkowy.

moim zdaniem

3/5

Punkt informacji turystycznej to zawsze ważne miejsce dla każdego turysty a zlokalizowany w dawnym tramwaju, to już nie lada gratka! Przyjemne z pożytecznym, dlatego właśnie warto zobaczyć!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

mapa

oceny

średnia ocena
4.8/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4.5/5

Raczej spokojnie i bez większych tłumów. Trzeba mieć na uwadze jednak, że tramwaj jest mały i w takim miejscu trzy osoby wydają się tłumem…

infrastruktura turystyczna

5/5

Tramwaj pełni funkcję Punktu Informacji Turystycznej. Powinno być sześć gwiazdek:)

przydatne informacje

potrzebny czas

Od 2 do nawet 15 minut. Wszystko zależy od Ciebie!

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking „Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

dostępność

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrz jest ciasne i trzeba wejść po dwóch niewielkich stopniach, co może utrudnieniem.

podpowiedź kierunkowo.pl!

Warto do tramwaju podejść na samym początku swojej wizyty w Bydgoszczy, ponieważ możecie dostać w nim wiele cennych katalogów, folderów i informacji o mieście. Warto tylko sprawdzić aktualne godziny otwarcia!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

mocne strony

  • pięknie odrestaurowany dawny tramwaj miejski, który podtrzymuje historię tramwajów na ul. Długiej,
  • punkt informacyjny we wnętrzu,
  • lokalizacja tuż przy jednym z dużych parkingów,
  • wydarzenia,

słabe strony

  • nieregularne godziny otwarcia,

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

zwiedzam Polskę!
Odkryj więcej ciekawych miejsc w kategorii zwiedzam Polskę!
poradniki turystyczne
Przeczytaj poradniki turystyczne, aby być przygotowanym na każdą sytuację.
0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x