tu byłem

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

szybkie menu

Bydgoszcz to mistrzowie w kreowaniu atrakcji turystycznych! Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy to obok Przechodzącego przez rzekę czy Magicznych Schodków, kolejny przykład tego jak zrobić z niepozornego miejsca atrakcję przyciągającą rzesze turystów.

Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy skrywa w sobie wiele ciekawostek. Pierwszą z nich jest fakt, że stoi na zachowanym fragmencie dawnego torowiska w ul. Długiej, które kiedyś było najważniejsza linią na bydgoskim Starym Mieście. Tramwaj, który możemy oglądać w tym miejscu to wagon silnikowy typu „2N”. Został zbudowany w 1955 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL”. Do Bydgoszczy dotarł w tym samym roku, czyli 1955 r. i woził mieszkańców miasta do końca 1977 r. Później przez blisko 40 lat służył jako tramwajowa odśnieżarka, oczywiście po lekkiej modernizacji.

Na ulicę Długą, po gruntownym remoncie i przywróceniu maksymalnie odtworzonemu pierwotnemu wyglądowi, tramwaj powrócił w 2008 roku. W jego wnętrzu urządzono restaurację oraz punkt informacji turystycznej. Do dnia dzisiejszego dotrwał tylko punkt informacyjny w którym dodatkowo co jakiś czas organizowane są wydarzenia kulturalne i turystyczne.

kategoria miejsca:

region:

lokalizacja: Bydgoszcz, ul. Długa na wysokości budynku 43 (skrzyżowanie z ul. Jana Kazimierza)

dowiedź się więcej!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

zdjęcia

unikalność

3/5

Zabytkowe tramwaje w przestrzeni miejskiej pojawiają się stosunkowo często. Sam osobiście kojarzę takie tramwaje stojące w Poznaniu czy Jeleniej Górze. Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy ma jednak swój urok i historię, która sprawia, że jest wyjątkowy, choć nie jedyny i nieszczególnie wyjątkowy.

moim zdaniem

3/5

Punkt informacji turystycznej to zawsze ważne miejsce dla każdego turysty a zlokalizowany w dawnym tramwaju, to już nie lada gratka! Przyjemne z pożytecznym, dlatego właśnie warto zobaczyć!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

mapa

oceny

średnia ocena
4.8/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4.5/5

Raczej spokojnie i bez większych tłumów. Trzeba mieć na uwadze jednak, że tramwaj jest mały i w takim miejscu trzy osoby wydają się tłumem…

oznaczenia i informacja turystyczna

5/5

Tramwaj pełni funkcję Punktu Informacji Turystycznej. Powinno być sześć gwiazdek:)

przydatne informacje

potrzebny czas

Od 2 do nawet 15 minut. Wszystko zależy od Ciebie!

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking

4.5/5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking „Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

dostępność

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrz jest ciasne i trzeba wejść po dwóch niewielkich stopniach, co może utrudnieniem.

podpowiedź kierunkowo.pl

Warto do tramwaju podejść na samym początku swojej wizyty w Bydgoszczy, ponieważ możecie dostać w nim wiele cennych katalogów, folderów i informacji o mieście. Warto tylko sprawdzić aktualne godziny otwarcia!

Podoba Ci się to, co robię?

Kliknij i postaw mi kawę, dzięki czemu pomożesz mi niewielką kwotą w rozwoju bloga!

zostań po więcej!

Jestem również na

Jesteś u mnie pierwszy raz? Pozwól, że przedstawię Tobie mojego bloga!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

mocne strony

  • pięknie odrestaurowany dawny tramwaj miejski, który podtrzymuje historię tramwajów na ul. Długiej,
  • punkt informacyjny we wnętrzu,
  • lokalizacja tuż przy jednym z dużych parkingów,
  • wydarzenia,

słabe strony

  • nieregularne godziny otwarcia,
więcej o miejscu w internecie

dowiedź się więcej!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

zobacz w pobliżu
poradniki turystyczne
zwiedzam Polskę!
To ważne!

Pomogłem lub zainspirowałem?

Postaw mi wirtualną kawę lub podaj wpis dalej! By udostępnić go w social mediach, użyj jednego z poniższych przycisków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens oraz jest da Was wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem, dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach czy postawieniem kawki!

Możesz również zapisać się newslettera, dzięki któremu zawsze będziesz wiedział o nowych wpisach a także otrzymasz dodatkowe korzyści jak rabaty i darmowe materiały!

Znajdziesz mnie również w social mediach: Facebook, twitter, Instagram. Bedzie mi bardzo miło jak dołączysz do obserwujących!

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x