Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

tramwaj na Długiej w bydgoszczy
  • Marcin
  • 30 stycznia 2021
Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

Bydgoszcz to mistrzowie w kreowaniu atrakcji turystycznych! Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy to obok Przechodzącego przez rzekę czy Magicznych Schodków, kolejny przykład tego jak zrobić z niepozornego miejsca atrakcję przyciągającą rzesze turystów.

Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy skrywa w sobie wiele ciekawostek. Pierwszą z nich jest fakt, że stoi na zachowanym fragmencie dawnego torowiska w ul. Długiej, które kiedyś było najważniejsza linią na bydgoskim Starym Mieście. Tramwaj, który możemy oglądać w tym miejscu to wagon silnikowy typu „2N”. Został zbudowany w 1955 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL”. Do Bydgoszczy dotarł w tym samym roku, czyli 1955 r. i woził mieszkańców miasta do końca 1977 r. Później przez blisko 40 lat służył jako tramwajowa odśnieżarka, oczywiście po lekkiej modernizacji.

Na ulicę Długą, po gruntownym remoncie i przywróceniu maksymalnie odtworzonemu pierwotnemu wyglądowi, tramwaj powrócił w 2008 roku. W jego wnętrzu urządzono restaurację oraz punkt informacji turystycznej. Do dnia dzisiejszego dotrwał tylko punkt informacyjny w którym dodatkowo co jakiś czas organizowane są wydarzenia kulturalne i turystyczne.

kategoria miejsca
region
lokalizacja

Bydgoszcz, ul. Długa na wysokości budynku 43 (skrzyżowanie z ul. Jana Kazimierza)

GALERIA

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

tramwaj na Długiej w bydgoszczy
tramwaj na Długiej w bydgoszczy bydgoszcz w jeden dzień
tramwaj na Długiej w bydgoszczy

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Zabytkowe tramwaje w przestrzeni miejskiej pojawiają się stosunkowo często. Sam osobiście kojarzę takie tramwaje stojące w Poznaniu czy Jeleniej Górze. Tramwaj na Długiej w Bydgoszczy ma jednak swój urok i historię, która sprawia, że jest wyjątkowy, choć nie jedyny i nieszczególnie wyjątkowy.

  • MOIM ZDANIEM

Punkt informacji turystycznej to zawsze ważne miejsce dla każdego turysty a zlokalizowany w dawnym tramwaju, to już nie lada gratka! Przyjemne z pożytecznym, dlatego właśnie warto zobaczyć!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.8 / 5

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy


CENY

5 / 5

Bez opłat.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4.5 / 5

Raczej spokojnie i bez większych tłumów. Trzeba mieć na uwadze jednak, że tramwaj jest mały i w takim miejscu trzy osoby wydają się tłumem…

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

5 / 5

Tramwaj pełni funkcję Punktu Informacji Turystycznej. Powinno być sześć gwiazdek:)

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

4.5 / 5

Dosłownie parę kroków od tramwaju znajduje się nowoczesny i spory, choć niestety płatny parking “Pod Blankami” (wjazd od ul. Jana Kazimierza).

POTRZEBNY CZAS

Od 2 do nawet 15 minut. Wszystko zależy od Ciebie!

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Z zewnątrz dostępny dla każdego. Wnętrz jest ciasne i trzeba wejść po dwóch niewielkich stopniach, co może utrudnieniem.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Warto do tramwaju podejść na samym początku swojej wizyty w Bydgoszczy, ponieważ możecie dostać w nim wiele cennych katalogów, folderów i informacji o mieście. Warto tylko sprawdzić aktualne godziny otwarcia!

Stary tramwaj na Długiej w Bydgoszczy

MOCNE STRONY

  • pięknie odrestaurowany dawny tramwaj miejski, który podtrzymuje historię tramwajów na ul. Długiej,
  • punkt informacyjny we wnętrzu,
  • lokalizacja tuż przy jednym z dużych parkingów,
  • wydarzenia,

SŁABE STRONY

  • nieregularne godziny otwarcia,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Szukasz ciekawych miejsc w Bydgoszczy? Sprawdź moje wpisy o tym mieście:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!