Taras widokowy na Zbójeckich Skałach punkty widokowe w Szklarskiej Porębie niesamowite punkty widokowe

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach to jeden z punktów widokowych w okolicach Szklarskiej Poręby, z którego możemy podziwiać panoramę najwyższych partii Karkonoszy! Znajduje się on w Mniszym Lesie, niedaleko stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna, w dzielnicy Szklarskiej Poręby o dokładnie tej samej nazwie. Wielką zaletą tego tarasu widokowego jest oczywiście przepiękny widok i nowoczesna platforma ale również obecność niewielu turystów, co bardzo odróżnia to miejsce od np. najpopularniejszego punktu widokowego w okolicy, czyli legendarnego Złotego Widoku. Spowodowane jest to nieznacznie dłuższym podejściem oraz położeniem w mniej popularnej wśród turystów okolicy.

Jak już wspominałem w pobliżu Zbójeckich Skał pod koniec 2020 roku, zbudowano platformę widokową, która pozwala wygodnie i bezpiecznie cieszyć się imponującym widokiem. Z tarasu widokowego możemy podziwiać panoramę Karkonoszy z doskonale widoczną Śnieżką, Szrenicą, Śnieżnymi Kotłami, Wielkim Szyszakiem czy Zamkiem Chojnik! Powstanie platformy widokowej ponownie ożywiło to miejsce, które stajało się ciekawym miejscem powoli zyskującym popularność. Zbójeckie Skały są oczywiście znane znacznie dłużej, bo już od początku XX wieku a okres swojej wcześniejszej świetności przypadł na lata 50-60 ubiegłego stulecia, kiedy to funkcjonował tutaj dom kolonijny oraz na lata międzywojenne.

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

kilkaset metrów na północny-zachód od stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna

Dokładną lokalizację miejsca: Taras widokowy na Zbójeckich Skałach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Choć każdy punkt widokowy, również taras widokowy na Zbójeckich Skałach jest unikatowy to akurat w okolicach Szklarskiej Poręby, doskonałych platform widokowych nie brakuje, co nieco ujmuje wyjątkowości… Idąc jednak na kompromis i starając się być obiektywnym, taras widokowy na Zbójeckich Skałach to bez wątpienia niepowtarzalne miejsce!

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach punkty widokowe w Szklarskiej Porębie niesamowite punkty widokowe
Taras widokowy na Zbójeckich Skałach zbójeckie skały szklarska poręba
Taras widokowy na Zbójeckich Skałach zbójeckie skały szklarska poręba
Taras widokowy na Zbójeckich Skałach zbójeckie skały szklarska poręba
5 / 5

Tutaj nie mam cienia wątpliwości! Taras widokowy na Zbójeckich Skałach to miejsce, które należy obowiązkowo odwiedzić!

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach
4.8 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Pojedyncze osoby, co w tych stronach jest rzadko spotykane:)

5 / 5

Jest wszystko co powinno być! Na platformie znajdziemy pulpit z opisaną panoramą, w pobliżu tablica informacyjna, na szlaku świetne przygotowane oznaczenia i drogowskazy na skrzyżowaniach szlaków. Również przy głównych drogach znajdziemy drogowskazy, kierujące w to niezwykłe miejsce.

4.5 / 5

Przy wejściach na główne szlaki prowadzące do tarasu widokowego na Zbójeckich Skałach, znajdują się bezpłatne i całkiem duże parkingi lub miejsca, gdzie można bezpiecznie pozostawić auto (na Zakręcie Śmierci oraz przy stacji kolejowej Szklarska Poręba Dolna).

Warto na platformie widokowej przysiąść i spędzić kilkanaście minut. Dodatkowo należy pamiętać również o czasie potrzebnym na dojście i powrót z tarasu widokowego.

Dla każdego, również dla najmłodszych, ponieważ platforma swoją konstrukcją zapewnia im bezpieczeństwo (pełne ścianki, podest na jednym poziomie itd.).

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach położony jest w górskim lesie a prowadzi do niego typowy górski szlak, który nie jest przyjazny dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Z tego powodu dostępność platformy widokowej jest ograniczona.

  • niesamowity widok na Karkonosze,
  • nowoczesny pomost widokowy,
  • świetne oznakowanie oraz informacja turystyczna,
  • dogodne parkingi przy szlakach prowadzących do Zbójeckich Skał,
  • niewielu turystów,
  • ograniczona dostępność, wynikająca oczywiście z położenia w górskim lesie,

Zdecydowanie łatwiejsze jest dotarcie do punktu widokowego z Zakrętu Śmierci, ponieważ to właśnie ta trasa jest mniej stroma, choć nieco dłuższa.

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Wpis opublikowano: 11 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 15 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl