wodospad kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka znajdujący się Karkonoszach, niedaleko Szklarskiej Poręby i na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego to najwyższy wodospad w Sudetach. Łączna wysokość wodospadu to 27 metrów. Tak naprawdę Wodospad Kamieńczyka to trzy mniejsze wodospady, które formują wspólnie przepiękną kaskadę. Woda spływająca z wodospadu ląduje w długim na 100 metrów i wąskim (miejscami tylko 4 metry) Wąwozie Kamieńczyka. Schodząc do niego, za pomocą metalowych podestów, możemy podziwiać ten wyjątkowy wodospad od dołu. Sam Wąwóz jest dodatkową atrakcją, wzmagająca dodatkowo huk spadającej wody i wartki nurt płynącego pod naszymi stopami strumienia.

Niemal tuż pod samym wodospadem, został wykuty w skale niewielki taras, na którym możemy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz nacieszyć zmysły tym miejscem. Oczywiście okazałość wodospadu jest różna w zależności od ilości wody, która z niego spada. Kiedy my byliśmy tak w 2016 roku, wodospad nie imponował ilością spadającej wody. Jednak jak to w górach, dwa dni deszczu i mały potok może zamienić się w rwącą rzekę. Tak samo cichy i spokojny wodospad, może zamienić się w dudniącą wodną kaskadę.

Dokładną lokalizację miejsca: Wodospad Kamieńczyka, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Każdy wodospad jest wyjątkowy, jednak w przypadku Wodospadu Kamieńczyka imponująca i niezwykła jest jego wysokość oraz położenie w skalnym wąwozie, który wzmacnia wszystkie doznania.

Wodospad Kamieńczyka

wodospad kamieńczyka
wodospad kamieńczyka
4 / 5

To piękne i łatwo dostępne miejsce w Karkonoszach. Warto się do niego wybrać, bo Wodospad Kamieńczyka, na pewno długo zastanie w waszej pamięci.

Wodospad Kamieńczyka
3.7 / 5

4 / 5

Opłata za wejście do Wąwozu Kamieńczyka jest akceptowalna, tym bardziej że idzie na konto Karkonoskiego Parku Narodowego. Wodospad można obejrzeć również za darmo, tylko że z góry.

2 / 5

Niestety dużo, choć w samym wąwozie jakby trochę mniej.

5 / 5

Bardzo dobrze oznakowane miejsce oraz sporo informacji turystycznej na miejscu.

3.5 / 5

Dosyć spory parking przy głównej drodze, jednak szybko się zapełniający.

Sam Wodospad Kamieńczyka oraz wąwóz to kwestia 10-15 minut. Należy jednak pamiętać o czasie dojścia do tego miejsca.

Dla wszystkich powyżej 3 roku życia. Mniejsze dzieci mogą być mocno wystraszone hukiem spadającej wody w wąwozie.

Z racji metalowych pomostów i schodów wewnątrz Wąwozu Kamieńczyka, może on być niedostępny dla wielu osób o niskiej sprawności. Im pozostaje podziwianie wodospadu z góry.

  • wielkość i najbliższe otoczenie (wąwóz) wodospadu,
  • położenie tuż obok Schroniska PTTK Kamieńczyk,
  • duża ilość turystów, często nieprzygotowanych do stromego podejścia,
  • płatne wejście,
  • niedostępne dla osób o niskiej sprawności z racji stromych, metalowych pomostów wewnątrz wąwozu,
  • Szlak czerwony, którym dojdziemy do Wodospadu Kamieńczyka od strony Szklarskiej Poręby na początku jest niemal płaski, jednak im bliżej wodospadu tym bardziej robi się stromo. Droga dodatkowo wyłożona jest kamieniami, które przy opadach deszczu lub śniegu stają się bardzo śliskie. Zimą dobrze zabrać małe raczki lub kolczaste nakładki na buty.
  • Strome podejście może być trudnym wyzwaniem dla wózków dziecięcych i inwalidzkich.

Wodospad Kamieńczyka

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl