Sos śmietanowo-majonezowy
Sos śmietanowo-majonezowy to prosty w przygotowaniu i nieskomplikowany, jeżeli chodzi o składniki sos do przekąsek, sałatek czy jako dodatek do mięs lub wędlin. Przypadnie do gustu szczególnie fanom delikatnych i śmietanowych smaków. Choć trzeba uczciwie powiedzieć, że na pewno dbający o linię i wagę, nie będą mogli pozwolić sobie na jego skosztowanie zbyt często. Świetnie się sprawdzi jako dodatek do tradycyjnych frytek z ziemniaków, troszkę zdrowszych i nowocześniejszych frytek z batatów i marchewki, sałatek (np. sałatki z serem pleśniowym), domowego kebaba, czipsów, chrupek czy wędlin. Można go podać również jako dodatek do obiadu ponieważ dobrze smakuje z kotletami (np. z piersi kurczaka czy indyka) czy innymi mięsami smażonymi. Jak widzicie pasuje do bardzo wielu potraw i przysmaków a dodatkowo przygotujecie go z niemal podręcznych składników, dlatego wypróbujcie go przy najbliższej okazji!
oznaczenia
tagi
SKŁADNIKI
- 2 łyżeczki majonezu,
- 2 łyżeczki śmietany 18%,
- pół łyżeczki musztardy
- 2 łyżeczki jogurtu naturalnego,
- szczypta soli,
- szczypta cukru,
- świeżo mielony pieprz,
- mały pęczek koperku
(ilość produktów dla przygotowania 200 ml sosu)
WYKONANIE
- Przygotuj miseczkę w której, będziesz przygotowywać sos śmietanowo-majonezowy.
- Dodaj do niej majonez, śmietanę, musztardę oraz jogurt naturalny.
- Wymieszaj składniki.
- Do wymieszanej bazy sosu dodaj przyprawy: sól, pieprz oraz cukier.
- Koperek opłucz pod bieżącą wodą i osusz ręcznikiem papierowym a następnie pokrój na drobno.
- Dodaj do sosu i wymieszaj całość by wszystkie składniki równomiernie się połączyły.
- Po tym wszystkim sos śmietanowo-majonezowy jest gotowy do podania.
Sos śmietanowo-majonezowy
MIEJ POD RĘKĄ
- miska,
- ręcznik papierowy,
CENNE RADY
Sos śmietanowo-majonezowy warto przed podaniem wstawić do lodówki i schłodzić, dzięki temu będzie bardziej gęsty. Im dłużej będzie stał w temperaturze pokojowej tym będzie bardziej lejący.
SPOSÓB PODANIA
Sos śmietanowo-majonezowy sprawdzi się doskonale jako dodatek do tradycyjnych frytek, frytek z batatów i marchewki, czipsów, chrupek ale także jako dressing do sałatek, np. sałatki z serem pleśniowym lub jako dodatek do wędlin, mięsnych obiadów (np. kotletów z piersi kurczaka lub kotletów z indyka) czy domowego kebaba lub hot-dogów.