tu byłem

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie to formacja skalna, stojąca tuż nad brzegiem rzeki Kamienna. Tworzą je dwie kamienne baszty o wysokości około 30 metrów na szczycie których znajduje się punkt widokowy na dolinę rzeki Kamienna, fragment Szklarskiej Poręby i Góry Izerskie. Do Kruczych Skał można podejść na dwa sposoby: o dołu, czyli od ulicy gen. W. Sikorskiego oraz od góry, czyli od ul. A. Miskiewicza. Na szczycie podczas letnich miesięcy, działa park sportów ekstremalny, głównie ze względu na specyfikę miejsca, sportów wspinaczkowych. Krucze Skały w Szklarskiej Porębie są również miejscem cennym przyrodniczo, ponieważ występują tutaj liczne unikalne formy przyrodnicze. Szyt Kruczych Skał znajduje się na wysokości 718 m. n. p. m. i tworzy skale urwisko o wysokości około 30 metrów.

W pobliżu Kruczych Skał, w dolinie Kamiennej przebiega czerwony szlak turystyczny, którym dojdziemy do Wodospadu Kamieńczyka, okolic Szrenicy, Śnieżnych Kotłów czy okolic szczytu Wielkiego Szyszaka.

lokalizacja: przy ul. W. Sikorskiego w górnej części Szklarskiej Poręby

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

zdjęcia

unikalność

4/5

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie są szczególnie piękne z góry, choć z dołu również wyglądają okazale a płynąca u ich podstawy rzeka Kamienna tylko dodaje uroku. Dla mnie miejsce niepowtarzalne i dodatkowo, przysłowiowy rzut beretem od cen rum miasta.

moim zdaniem

4/5

Spośród wielu atrakcji i ciekawych miejsc Szklarskiej Poręby, Krucze Skały zasługują na to by je odwiedzić. Urok karkonoskich skał, malowniczo położonych i uformowanych w niemal pionową ścianę w jednym miejscu, blisko centrum.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

mapa

oceny

średnia ocena
4/5

ceny

5/5

Bez opłat.

ilość turystów

4/5

U dołu znacznie więcej niż na górze, gdzie bardzo prawdopodobne, że będziecie sami lub z pojedynczymi, innymi osobami.

infrastruktura turystyczna

3/5

U dołu znacznie lepiej niż na górze Kruczych Skał. Punkt widokowy na górze nie oznakowany w żaden sposób, również na dojściu do niego.

przydatne informacje

potrzebny czas

Myślę, że kilka długich minut będzie wystarczające.

sugerowany wiek

Od dołu podziwiać Krucze Skały można w każdym wieku, natomiast punkt widokowy na ich szczycie, ze względu na urwisko skalne zalecam dla dzieci minimum 5-6 letnich.

parking

2/5

Niewielki i „na dziko” urządzony parking u dołu Kruczych skał nie jest tym, czego wszyscy byśmy oczekiwali…

dostępność

Od dołu dla każdego, natomiast dotarcie na punkt widokowy na górze Kruczych Skał to już większe wyzwanie, związane z wchodzeniem po skałach czy pokonaniem leśnej ścieżki (błotnistej po opadach).

podpowiedź kierunkowo.pl!

Chcąc wejść na punkt widokowy, czyli dostać się na szczyt Kruczych Skał, wielu zostawia swoje samochody na ul. Mickiewicza. Uważaj! Obowiązuje na niej zakaz parkowania, dlatego jeżeli nie chcesz mało przyjemnych przygód z blokadami i mandatami, pozostaw swoje auto nieco dalej ale w dozwolonym miejscu.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

mocne strony

  • dobry punkt widokowy,
  • niewielka ilość turystów na górze skał,

słabe strony

  • słabo oznakowane dojście na górne partie skał,
  • brak wygodnego parkingu w okolicy,

dowiedź się więcej!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

więcej o tym miejscu w internecie

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

pomogłem?

Fajnie Cię spotkać właśnie w tym miejscu, czyli na końcu wpisu:) Mam nadzieję, że okazał się pomocny i dał wiele informacji, pomysłów lub inspiracji! Jeżeli masz ochotę odwdzięczyć się, możesz wspomóc dalszy rozwój bloga niewielką wpłatą, stawiając mi wirtualną kawkę. Pamiętaj również, by obserwować mnie w serwisach Facebook, Instagram i twitter, dzięki czemu nie przegapisz kolejnych wpisów.

autor
Marcin
Marcin

kierunkowo.pl

Cześć, miło Cię widzieć! Poznaj mojego bloga, na którym opisuję swoje mikropodróże, ciekawe miejsca w Polsce, kulinarne dokonania i doświadczenia z bycia tatą w podróży i w domu.

Podobał Ci się ten wpis?

Daj grosza autorowi to możliwość wsparcia dowolną kwotą autora a tym samym i bloga. Dzięki Twojemu wsparciu możliwy będzie szybszy rozwój bloga! Więcej dowiesz się na stronie społeczności kierunkowo.pl!

0
Co myślisz o tym wpisie? Zostaw swój komentarz!x
()
x