krucze skały w szklarskiej porębie Punkt widokowy na Kruczych Skałach

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie to formacja skalna, stojąca tuż nad brzegiem rzeki Kamienna. Tworzą je dwie kamienne baszty o wysokości około 30 metrów na szczycie których znajduje się punkt widokowy na dolinę rzeki Kamienna, fragment Szklarskiej Poręby i Góry Izerskie. Do Kruczych Skał można podejść na dwa sposoby: o dołu, czyli od ulicy gen. W. Sikorskiego oraz od góry, czyli od ul. A. Miskiewicza. Na szczycie podczas letnich miesięcy, działa park sportów ekstremalny, głównie ze względu na specyfikę miejsca, sportów wspinaczkowych. Krucze Skały w Szklarskiej Porębie są również miejscem cennym przyrodniczo, ponieważ występują tutaj liczne unikalne formy przyrodnicze. Szyt Kruczych Skał znajduje się na wysokości 718 m. n. p. m. i tworzy skale urwisko o wysokości około 30 metrów.

W pobliżu Kruczych Skał, w dolinie Kamiennej przebiega czerwony szlak turystyczny, którym dojdziemy do Wodospadu Kamieńczyka, okolic Szrenicy, Śnieżnych Kotłów czy okolic szczytu Wielkiego Szyszaka.

Dokładną lokalizację miejsca: Krucze Skały w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie są szczególnie piękne z góry, choć z dołu również wyglądają okazale a płynąca u ich podstawy rzeka Kamienna tylko dodaje uroku. Dla mnie miejsce niepowtarzalne i dodatkowo, przysłowiowy rzut beretem od cen rum miasta.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

Punkt widokowy na Kruczych Skałach
krucze skały w szklarskiej porębie Punkt widokowy na Kruczych Skałach punkty widokowe w Szklarskiej Porębie
krucze skały w szklarskiej porębie mikropodróże niesamowite punkty widokowe
krucze skały w szklarskiej porębie Punkt widokowy na Kruczych Skałach
krucze skały w szklarskiej porębie
4 / 5

Spośród wielu atrakcji i ciekawych miejsc Szklarskiej Poręby, Krucze Skały zasługują na to by je odwiedzić. Urok karkonoskich skał, malowniczo położonych i uformowanych w niemal pionową ścianę w jednym miejscu, blisko centrum.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

U dołu znacznie więcej niż na górze, gdzie bardzo prawdopodobne, że będziecie sami lub z pojedynczymi, innymi osobami.

3 / 5

U dołu znacznie lepiej niż na górze Kruczych Skał. Punkt widokowy na górze nie oznakowany w żaden sposób, również na dojściu do niego.

2 / 5

Niewielki i “na dziko” urządzony parking u dołu Kruczych skał nie jest tym, czego wszyscy byśmy oczekiwali…

Myślę, że kilka długich minut będzie wystarczające.

Od dołu podziwiać Krucze Skały można w każdym wieku, natomiast punkt widokowy na ich szczycie, ze względu na urwisko skalne zalecam dla dzieci minimum 5-6 letnich.

Od dołu dla każdego, natomiast dotarcie na punkt widokowy na górze Kruczych Skał to już większe wyzwanie, związane z wchodzeniem po skałach czy pokonaniem leśnej ścieżki (błotnistej po opadach).

  • dobry punkt widokowy,
  • niewielka ilość turystów na górze skał,
  • słabo oznakowane dojście na górne partie skał,
  • brak wygodnego parkingu w okolicy,

Chcąc wejść na punkt widokowy, czyli dostać się na szczyt Kruczych Skał, wielu zostawia swoje samochody na ul. Mickiewicza. Uważaj! Obowiązuje na niej zakaz parkowania, dlatego jeżeli nie chcesz mało przyjemnych przygód z blokadami i mandatami, pozostaw swoje auto nieco dalej ale w dozwolonym miejscu.

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl