Mozaikowe schody w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach

Mozaikowe schody w Pyzdrach

Mozaikowe schody w Pyzdrach to niesamowity przykład sztuki… ulicznej! Niepozorne schody, łączące uliczkę przy kościele poklasztornym z nadwarciańskim bulwarem, zdecydowano w 2018 roku udekorować przepiękną mozaiką, przedstawiającą rybę a dokładniej węgorza. W ten prosty sposób stworzono unikalną atrakcję dla odwiedzających Pyzdry ale również poprawiono estetykę tego zakątka miasta.

Trzeba przyznać, że mozaikowe schody w Pyzdrach to niesamowita ręczna robota, którą doskonale widać przybliżając się do mozaiki. Kolorowe niewielkie klocki, wypełniają 52 stopnice, których jest dokładnie tyle co schodów. Oczywiście by zobaczyć mozaikę, musimy być na nadwarciańskich bulwarach:) Dla wielu mozaikowe schody w Pyzdrach są najpiękniejsze w kraju, co tylko potwierdza ich wyjątkowość i atrakcyjność.

Mozaikowe schody w Pyzdrach

pomiędzy kościołem pofranciszkańskim a nadwarciańskim bulwarem w Pyzdrach

Dokładną lokalizację miejsca: Mozaikowe schody w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Schody w Pyzdrach to bardzo nietypowe miejsce na mapie Polski! Pięknie wykonane, położone niemal w samym sercu wielkopolskich Pyzdr i przykuwające uwagę, każdego kto przechodzi obok nich, zasługują na najwyższe oceny!

Mozaikowe schody w Pyzdrach

Mozaikowe schody w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach
schody w Pyzdrach
Mozaikowe schody
schody w Pyzdrach
3 / 5

Choć porywają wykonaniem i estetyką nie oferują nic więcej… Mimo to warto zobaczyć to prawdziwe arcydzieło i przejść po 52 schodach, idąc w stronę Rynku w Pyzdrach.

Mozaikowe schody w Pyzdrach
3.3 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4 / 5

Zazwyczaj można spotkać pojedyncze osoby.

1 / 5

Gdzieś mignął mi drogowskaz, wskazujący drogę do schodów. Niestety to wszystko co udało się znaleźć…

4.5 / 5

Dużo, bezpłatnych miejsc parkingowych znajduje się na pobliskim Rynku w Pyzdrach.

Maksymalnie 5 minut.

Dla każdego.

Każdy może zobaczyć mozaikowe schody w Pyzdrach z poziomu bulwarów, jednak nie każdy da radę pokonać ich 52 stopnie z oczywistych powodów.

  • unikalna forma,
  • drobiazgowość wykonania,
  • położenie,
  • wygodny parking na pobliskim rynku,
  • brak informacji, która przybliżyłaby nam jak powstały mozaikowe schody…

Nie ma ani krótszej ani ładniejszej drogi między Rynkiem w Pyzdrach a bulwarami nad Wartą i mariną, jak ta prowadząca przez mozaikowe schody.

Mozaikowe schody w Pyzdrach

Wpis opublikowano: 1 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 1 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl