Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem znajdujące się na zboczach Łabskiego Szczytu, to znane i lubiane górskie schronisko, działające pod szyldem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Schronisko na hali pod Łabskim Szczytem jest jednym z najstarszych karkonoskich schronień, a jego historia sięga ponoć XVII wieku, kiedy to mieściła się tutaj buda pasterska. Obecny budynek wzniesiono po pożarze, który strawił budynek w 1914 roku. Drugi budynek dostawiono w latach 30. XX wieku, dzięki czemu schronisko mogło zaoferować nocleg jeszcze większej liczbie turystów.

Jej największą zaletą jest położenie z dala od zatłoczonych miejsc oraz zgiełku górskiego kurortu, jakim jest pobliska Szklarska Poręba. Schronisko jest pełne uroku oraz niesamowitego, górskiego klimatu. Dlatego chętnie odwiedzane jest przez wytrawnych górskich wędrowców, który cenią sobie właśnie spokój, klimat i widoki. Schronisko to zostało dwukrotnie wyróżnione wysoką lokatą (2009, 2011) w rankingu najlepszych schronisk w Polsce magazynu “n.p.m.”, który niestety dzisiaj nie jest już dalej wydawany…

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

na hali pod Łabskim Szczytem, północne zbocze góry

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Pełne górskiego klimatu schronisko pod Łabskim Szczytem to schronisko wyjątkowe, bo mające swój niepowtarzalny urok, położenie, który jest pielęgnowany atmosferą. Jeżeli chcesz poczuć magię górskiego schroniska a nie komfortowego hotelu w górach, będzie to miejsce dla Ciebie.

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
3 / 5

Każda chwila spędzona w samym budynku schroniska lub na polanie tuż przed nim, na długo zapadnie w Waszej pamięci. Ja do dziś pamiętam mały “piknik” który zrobiliśmy, schodząc ze Śnieżnych Kotłów, bo w środku niestety nie było już wolnych miejsc. Przekąsić kawałek czekolady i popić ciepłą herbatą, siedząc na polanie pod schroniskiem z takim widokiem to niezapomniana przygoda. Polecam, warto zobaczyć!

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
3.1 / 5

3.5 / 5

Średnia schroniskowa. Akceptowalnie.

3 / 5

Bywają momenty gdy nie ma prawie nikogo oraz takie gdy turyści i wędrowcy nie mogą pomieścić się w budynku schroniska. My w godzinach popołudniowych (około 16) na zejściu z góry, trawiliśmy na spory tłum…

3 / 5

Szlaki prowadzące do schroniska dobrze oznakowane, na miejscu bardziej ubogo.

3.5 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

Zależy tylko i wyłącznie od Waszych planów. Obiad to 45-60 minut, szybka kawka i ciasto – 20 minut, pieczątka – 3 minuty.

Dla każdego.

Schronisko położone przy skrzyżowaniu górskich szlaków turystycznych, które ograniczają dostępność do obiektu dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

  • położenie na skrzyżowaniu szlaków turystycznych,
  • piękne widoki z okolic schroniska,
  • górski klimat,
  • czasami mocno oblegane przez turystów,
  • obiekt w średnim standardzie, zdaniem wielu wymagający prac remontowych i modernizacyjnych,

Schronisko pod Łabskim Szczytem jest szczególnie oblegane w godzinach popołudniowych przez wędrowców schodzących ze Śnieżnych Kotłów, ponieważ to właśnie pod nim biegną dwa szlaki do Szklarskiej Poręby.

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl