Taras widokowy na skale Karczmarz

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

Całkiem nowy taras widokowy na skale Karczmarz w samym centrum Szklarskiej Poręby, to doskonały punkt widokowy dostępny praktycznie dla każdego. Platforma widokowa została umieszczona na jednej z najbardziej charakterystycznych skał w mieście, położonej u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Adama Mickiewicza – skale Karczmarz! To właśnie tę formację skalną mijają codziennie tysiące turystów, spacerujących po mieście i szukających dobrego punktu widokowego na Karkonosze, które wyłaniają się spomiędzy budynków.

Od niedawna wystarczy wejść na szczyt Karczmarza i delektować się widokiem na Szklarską Porębę oraz jeden z najwyższych grzbietów Karkonoszy. Trzeba przyznać, że brakowało takiego miejsca w ścisłym centrum miasta, bo choć w okolicy nie brakuje doskonałych punktów widokowych (Złoty Widok, Zbójeckie Skały, Zakręt Śmierci czy punkt widokowy w Michałowicach) to dla wielu odpoczywających w mieście, szczególnie tych wpadających na krótko, były one zbyt odległe lub czasochłonne. Teraz wystarczy zejść z głównej ulicy miasta na 5 minut w boczną drogę i po chwili cieszyć się przepięknym widokiem!

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

skrzyżowanie ul. Jedności Narodowej i Adama Mickiewicza w Szklarskiej Porębie

Dokładną lokalizację miejsca: Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Jak już wspomniałem, okolice Szklarskiej Poręby są pełne doskonałych punktów widokowych. Taras widokowy na skale Karczmarz jest jednym z nich lecz jego największą zaletą jest położenie w ścisłym

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

Taras widokowy na skale Karczmarz
Taras widokowy na skale Karczmarz
Taras widokowy na skale Karczmarz
4 / 5

Przede wszystkim bliskość i dostępność ale również widok zachęcają do wejścia na taras widokowy na skale Karczmarz. Prościej i bliżej nie będzie, wejść po prostu trzeba!

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2.5 / 5

Nadal nie są to takie ilości, które suną kilkanaście metrów niżej chodnikami ale chętnych do pamiątkowego zdjęcia na tle gór, nie brakuje.

3.5 / 5

Jest panel z opisaną panoramą ale brakuje drogowskazu, informującego że takie miejsce powstało.

2 / 5

Z parkingiem w centrum Szklarskiej Poręby nie jest najlepiej, jest ich mało, są płatne i często trudno znaleźć miejsce. Najbliższe parkingu znajdziemy na ul. Adama Mickiewicza i przy Placu PKS. Niestety są one niewystarczająco duże, przez co bardzo szybko wszystkie miejsca są zajmowane.

Warto przeznaczyć od kilku do kilkunastu minut.

Dla każdego.

Podejście na platformę widokową wyłożone zostało kamienną kostką, która nie jest przyjazna dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Jednak z pomocą innych osób, każdy jest w stanie dostać się na platformę.

  • piękny widok na Karkonosze na wyciągnięcie ręki,
  • wygodna platforma widokowa,
  • panel informacyjny o widoku na platformie,
  • mało wygodne podejście po kamienistej ścieżce, która nie jest przyjazna dla wózków,
  • sporo odwiedzających,
  • brak kierunkowskazu czy informacji przy głównej ulicy o platformie widokowej,

Jeżeli zależy Wam na dobrych zdjęciach to warto przyjść na taras widokowy na skale Karczmarz w okolicach wschodu Słońca lub zachodu, ponieważ właśnie wtedy góry nie wyjdą “prześwietlone” a Wy czarni:)

Taras widokowy na skale Karczmarz w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl