Wielu z nas, podczas swoich podróży szuka zakątków i atrakcji, w których można dosłownie zaniemówić z wrażenia. Jednymi z nich są miejsca z których roztaczają się wyjątkowe widoki, które na każdym podróżniku, bez wyjątku robią wrażenie. Właśnie dlatego zebrałem dla Was w jednym wpisie niesamowite punkty widokowe, z których wygodnie i bezpiecznie będziecie mogli delektować się widokami morza, gór, jezior i innych niesamowitych regionów!

Niesamowite punkty widokowe

Poznajcie moją listę pomysłów, na której umieściłem najciekawsze moim zdaniem niesamowite punkty widokowe, które być może zainteresują Was na tyle by ruszyć do nich w kolejną mikropodróż! Oto one:

#1

Wsteczna Delta Świny w Lubiniu

Grodzisko w Lubinie Woliński Park Narodowy niesamowite punkty widokowe

Poznajcie krajobraz roku 1993-1994! Właśnie taki tytuł otrzymało to miejsce od Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody (Naturfreunde Internationale-NFI), co tylko potwierdza jak bardzo jest ono wyjątkowe. Najlepszym miejscem do podziwiania tego widoku są tarasy widokowe na miejscu dawnego średniowiecznego grodziska w Lubiniu. Oprócz platformy widokowej znajdziecie tam również kawiarnię, prawdopodobnie z najpiękniejszym widokiem na polskim wybrzeżu!

Grodzisko w Lubinie wycieczki z międzyzdrojów niesamowite punkty widokowe
Grodzisko w Lubinie wycieczki z Międzyzdrojów

Pozostałości wczesnośredniowiecznego grodziska, położone na najwyższym klifie wznoszącym się nawet ponad 50 metrów ponad wodami Zalewu Szczecińskiego, to dzisiaj najlepszy punkt widokowy na unikalną w skali kraju wsteczną deltę Świny. Na obszar delty składa się ponad 40 wysp, pośród którymi przepływa Świna co tworzy niepowtarzalny, jedyny taki w Polsce krajobraz! Kawa i mała słodycz z tutejszej kawiarenki smakuje wyjątkowo, mając taki widok przed oczami!

kierunkowo.pl
#2

Południowe tarasy Szczelinca Wielkiego

szczeliniec wielki z dzieckiem tarasy południowe widokowe skała punkt widokowy góry stołowe niesamowite punkty widokowe

Szczeliniec Wielki to najwyższa góra Gór Stołowych, mierząca 919 m. n. p. m. Kopuła szczytowa tworzy płaski płaskowyż, na którym znajdziecie wiele punktów widokowych z których ja chciałbym polecić Wam ten położony już za skalnym labiryntem, na południowych krańcach szczytu. Tam na potężnych skalnych półkach znajdują się dwa punkty widokowe, z których roztacza się przepiękna panorama na Karłów i Kotlinę Kłodzką.

taras widokowy tarasy południowe szczeliniec wielki niesamowite punkty widokowe
tarasy południowe widokowe szczeliniec wielki z dzieckiem
szczeliniec wielki widok na karłów tarasy południowe niesamowite punkty widokowe

Najlepsze czeka Was na końcu – tak można powiedzieć o południowych tarasach widokowych na Szczelińcu Wielkim. Dotrzecie do nich dopiero po pokonaniu skalnego labiryntu, który wiedzie pośród różnokształtnych skał na szczycie góry. Choć po drodze miniecie niezwykle widokowe miejsca (przy schronisku lub “Małpoludzie” czy na “Tronie Liczyrzepy”), to na mnie największe wrażenie zawsze robią potężne skalne urwiska na południu wzniesienie, na szczycie których możecie raczyć się pięknymi widokami! Przez wielu, miejsce to jest uważane za jedno z najbardziej charakterystycznych w Górach Stołowych.

kierunkowo.pl
#3

Gosań

gosań wycieczki z międzyzdrojów niesamowite punkty widokowe

Gosań to jedno z najwyższych wzniesień Pasma Wolińskiego, liczące 93,4 m. n. p. m., co sprawia że jest najwyższym wzniesieniem polskiego wybrzeża, które znajduje się bezpośrednio nad brzegiem morza. Taka lokalizacja i ukształtowanie terenu sprawiły, że Gosań jest doskonałym punktem widokowym, co doceniło również wojsko, które w latach 50. XX wieku wybudowało tutaj wieżę obserwacyjną, która nieużywana stoi do dzisiaj. Będąc w tym miejscu, zwróćcie uwagę również na wyjątkowo wysoki klif, który jest w stałym ruchu.

gosań
gosań Woliński Park Narodowy
gosań

Położony kilka kilometrów od Międzyzdrojów cichy i spokojny Gosań to jedno z takich miejsc o których niewielu wie, jeszcze mniej do niego dociera, dzięki czemu będąc tutaj jest ono tylko dla nas! Gosań to wspaniały punkt widokowy, głównie na morze i linię brzegową ale mimo to, potrafi zachwycić – szczególnie podczas zachodu i wschodu Słońca.

kierunkowo.pl
#4

Zbójeckie Skały

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach punkty widokowe w Szklarskiej Porębie niesamowite punkty widokowe

Zbójeckie Skały to formacja skalna znajdująca się on w Mniszym Lesie, na terenie Szklarskiej Poręby Dolnej, najniżej położonej dzielnicy miasta. W 2020 roku powstała w tym miejscu platforma widokowa, która pozwala komfortowo podziwiać panoramę Karkonoszy! Jak na dłoni będziemy mieli główne pasmo Karkonoszy aż od Przełęczy Dołek aż do Szrenicy, górującej nad Szklarską Porębą. Taras widokowy znajduje się na wysokości ok. 680 m. n. p. m.

Taras widokowy na Zbójeckich Skałach zbójeckie skały szklarska poręba
zbójeckie skały szklarska poręba niesamowite punkty widokowe
punkty widokowe w Szklarskiej Porębie szrenica widziana ze sbójeckich skał schronisko wyciąg trasy zjazdowe niesamowite punkty widokowe

O legendarnym “Złotym Widoku” w Szklarskiej Porębie słyszało wielu z Was, przez co niemal zawsze w tym znanym i zachwycającym punkcie widokowym jest tłumnie. Niewielu jednak wie o Zbójeckich Skałach, gdzie widok na pewno nie jest gorszy a atmosfera znacznie bardziej intymna i spokojna. Dzięki temu właśnie taras widokowy na Zbójeckich Skałach daje nam komfort i czas, kiedy możemy zachwycać się pięknem Karkonoszy!

kierunkowo.pl
#5

Orle Skały w Szczytnej

zamek szczytna platforma taras widokowy pod zamkiem niesamowite punkty widokowe

Orle Skały to niewielka formacja skalna na szczycie Szczytnika w Kotlinie Kłodzkiej. Znajdują się na wysokości około 590 m. n. p. m. i wyraźnie górują nad okolicą, co doskonale widać chociażby z przebiegającej w pobliżu drogi krajowej. Na Orlich Skałach znajduje się niewielka platforma widokowa z której oglądanie panoramy Obniżenia Dusznickiego będzie czystą przyjemnością. Niemal po sąsiedzku z punktem widokowym znajduje się Zamek Szczytna, udostępniony niedawno dla turystów.

punkt widokowy pod zamkiem w szczytnej
zamek szczytna punkt widokowy widok na szczytną niesamowite punkty widokowe
kłódki na tarasie widokowym szczytna

Punkt widokowy na Orlich Skałach nad Szczytną to łatwo dostępny i bezpieczny punkt widokowy w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej. Możecie dotrzeć do niego nawet z najmłodszymi pociechami i raczyć się pięknym widokiem na Szczytną, położoną w podnóża Szczytnika ale również pobliskie pasma górskie. Wszystko to tworzy wyjątkowo malowniczy i urokliwy widok!

kierunkowo.pl

Niesamowite punkty widokowe. Poznajcie kolejne pomysły!

Oto moja krótka lista, na której zebrałem dla Was najciekawsze i wyjątkowe, oczywiście moim zdaniem niesamowite punkty widokowe. To jednak nie wszystkie takie miejsca, które znajdziecie na blogu, bo pomysłów mam dla Was znacznie więcej, m. in. wspomniany już legendarny Złoty Widok w Szklarskiej Porębie czy zapadający mocno w pamięci punkt widokowy na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim oraz wiele innych.

Punkt widokowy w Pietrzykowie atrakcje w okolicach Pyzdr mikropodróże
złoty widok taras widokowy szklarska poręba dolna
Punkt widokowy w Ostroszowicach mikropodróż po Dolnym Śląsku

Więcej pomysłów znajdziecie w:

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!

Wszystkie ciekawe miejsca, które odwiedziłem opisałem dla Was w kategorii tu byłem.