Morze Bałtyckie co roku jest wyborem numer “1” jeżeli chodzi o letni wypoczynek w naszym kraju! Najczęściej ruszamy na północ Polski całymi rodzinami, pragnąc nie tylko samemu skorzystać z uroków piaszczystych plaż i zebrać kolejne nadmorskie wspomnienia oraz również zapewnić swoim pociechom rozrywkę i dobrą zabawę. Właśnie dlatego przygotowałem dla Was listę, na której znajdziecie nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem, dzięki którym Wasz urlop nad polskim morzem będzie niezapomniany!

Nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem

Poznajcie moją listę pomysłów, na której umieściłem najciekawsze moim zdaniem nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem, które być może zainteresują Was na tyle by ruszyć do nich w kolejną mikropodróż! Oto one:

#1

DonkeySzot w Rogozinie

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kozy domowe trampolina Atrakcje w Niechorzu i okolicach miejsca stworzone z pasji

DonkeySzot w Rogozinie to niewielkie, szczęśliwe mini ZOO otwarte w 2021, stworzone przez dwie niezwykle kochające zwierzęta osoby – Panią Joannę i Pana Tomasza. Spotkacie w nim m. in. wesołe kózki, lamy, owce, osiołki czy wyjątkowo piękne kucyki szetlandzkie, które będziecie mogli zarówno pogłaskać, przytulić jak i nakarmić. Dodatkowo na najmłodszych czekają tutaj dodatkowe atrakcje jak dmuchany zamek, ścieżka sensoryczna a także animacje i strefa zabaw. Każdego ucieszy na pewno kameralna kawiarenka, serwująca nie tylko pyszną kawę!

donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie kucyki szetlandzkie kuce szetlandzkie
karmienie zwierząt mini doo dla dzieci pomorze zachodnie Atrakcje dla dzieci w Niechorzu miejsca stworzone z pasji nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
donkeyszot mini zoo rogozina w rogozinie owca kameruńska Atrakcje dla dzieci w Niechorzu

DonkeySzot to miejsce niezwykłe! Mieszkańcy ZOO są pod troskliwą opieką Pani Joanny, która zajmowała się nimi w swoim wolnym czasie, jeszcze nim powstało mini ZOO. Wiele z nich ma za sobą trudną historię, która znalazła szczęśliwy koniec właśnie w tym niezwykłym miejscu, gdzie przygotowano dla nich duże i wygodne wybiegi oraz otoczono opieką i miłością. Donkeyszot to również miejsce, gdzie zwierzęta odwdzięczają się za to wszystko, będąc pomocą dla wielu z nas. Z ich udziałem odbywają się tutaj zajęcia terapeutyczne, m. in. onoterapia z udziałem osiołków czy bowiterapia, w której niezastąpione są m. in. kozy i owce. DonkeySzot jest tak bardzo wyjątkowy, że do dzisiaj traktuję je jako wzór odwiedzając i oceniając inne tego typu miejsca!

kierunkowo.pl
#2

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Nowoczesne Oceanarium w Międzyzdrojach, otwarte w 2019 roku to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc nad Bałtykiem, gdzie z bliska możecie poznać podwodny świat zwierząt. Na ekspozycji liczącej blisko 3000 metrów kwadratowych, znajdziecie setki kolorowych rybek i organizmów wodnych a także ciekawe formy akwariów, które jeszcze bardziej potęgują niesamowite wrażenia! Dodatkowo na ostatnim piętrze oceanarium w Międzyzdrojach zlokalizowano salę interaktywną z ekranami dotykowymi, makietami i placem zabaw oraz bawialnią dla najmłodszych.

Oceanarium w Międzyzdrojach nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
Oceanarium w Międzyzdrojach atrakcje w międzyzdrojach atrakcje międzyzdroje
Oceanarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje przepełnione jest miejscami wartymi uwagi ale na pewno miejscowe oceanarium, to jedna z najciekawszych propozycji! Nie dość że zlokalizowane jest praktycznie nad brzegiem morza, tuż przy słynnym międzyzdrojskim molo to odróżnia się swoją nowoczesnością, dostępnością i prezencją od innych tego typu miejsc na polskim wybrzeżu. Spotkacie w nim m. in. rekina, dobrze znanego wszystkim błazenka a nawet piranię a na najmłodszych czeka interaktywna sala zabaw. Dodatkowo możecie skorzystać również z oferty kawiarni, która zachwyca swoim menu!

kierunkowo.pl
#3

Ogrody Hortulus

ogrody hortulus spectabilis dobrzyca labirynt mały dla dzieci atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem

Podpowiadając Wam nietypowe atrakcje dla dzieci na morzem, nie mogę zapomnieć o Ogrodach Hortulus w niewielkiej Dobrzycy na Pomorzu Zachodnim, które są jednymi z najpiękniejszych i najbardziej efektownych ogrodów w kraju! Na powierzchni około 20 hektarów, podzielonych na dwa kompleksy ogrodów (Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis) będziecie mogli zobaczyć m. in. gigantyczny, blisko 3-kilometrowy grabowy labirynt, około 30 pokazowych ogrodów tematycznych oraz kilkadziesiąt innych kompozycji kwiatowych, ogrodów a także kilka stref stworzonych z myślą o najmłodszych.

ogród małego skrzata dobrzyca dla dzieci
smerfowa kraina dobrzyca atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
ogrody hortulus dobrzyca ogrody tematyczne ogród ziołowy i byliniarnia niebieski fotel

Choć wydawać by się mogło, że Ogrody Hortulus to atrakcja głównie dla miłośników roślin i ogrodów, zapewniam Was, że to doskonała atrakcja dla całej rodziny! Znajdziecie w nim zakątki, które sprawią radość każdemu niezależnie od wieku. W tym wyjątkowym miejscu będziecie mogli razem ze swoimi pociechami m. in. spróbować kwiatów jadalnych, odkryć właściwą drogę w gigantycznym labiryncie, zobaczyć z bliska ogromny warzywnik w którym dowiecie się wielu ciekawostek o dziesiątkach warzyw, które na co dzień lądują na naszych stołach i oczywiście zobaczyć na własne oczy jeden z najbardziej niezwykłych ogrodów w kraju, który nie tylko pięknie wygląda ale miejscami również obłędnie pachnie!

kierunkowo.pl
#4

Gigapark w Sarbinowie

Gigapark Sarbinowo dmuchańce dmuchane zamki dmuchany plac zabaw morze bałtyckie pomorze atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy atrakcje w sarbinowie nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem

Gigapark w Sarbinowie to ogromy i bogaty w różne dmuchane atrakcje park rozrywki, stworzony głównie z myślą o najmłodszych ale w rzeczywistości dający również nieco rozrywki ich opiekunom. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych powierzchni znajdziecie m. in. ogromne zjeżdżalnie, dmuchane labirynty, trampoliny, skocznie, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, suche baseny z kulkami czy mniejsze ale równie fajne atrakcje dla najmłodszych dzieci. Pomyślano również o rodzicach, na których czeka strefa relaksu z kawiarenką.

Gigapark Sarbinowo dmuchańce dmuchane zamki dmuchany plac zabaw morze bałtyckie pomorze atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
Gigapark Sarbinowo dmuchańce dmuchane zamki dmuchany plac zabaw atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy
gigapark dmuchany plac zabaw rozrywki sarbinowo

Wyjątkowość tego miejsca polega m. in. na tym, że w Gigaparku rodzice mogą ruszyć na dmuchane zamki razem ze swoimi dziećmi, pomagając im pokonać dmuchane przeszkody a nie jedynie oglądać ich figle stojąc z boku. Wrażenie sprawia również ilość i różnorodność dmuchanych atrakcji, których jest tutaj tak wiele, że można stwierdzić iż to największy dmuchany park rozrywki na całym polskim wybrzeżu!

kierunkowo.pl
#5

Park Wieloryba w Rewalu

Park Wieloryba w Rewalu płetwal błękitny makieta replika rzeczywisty rozmiar

W Rewalu na Pomorzu Zachodnim, który zresztą szczyci się XVIII-wieczną legendą o wyłowieniu z Bałtyku wieloryba, stworzono nietypowy park rozrywki, którego tematyka nawiązuje m. in. do tego największego ssaka oraz jego podwodnych towarzyszy. Park Wieloryba łączy w sobie ścieżkę edukacyjną o podwodnych stworzeniach z ich makietami rzeczywistej wielkości (!) a także strefę zabaw dla najmłodszych, utrzymaną w pirackim klimacie.

Park Wieloryba w Rewalu żarłacz rekin makieta replika
Park Wieloryba w Rewalu kaszalot makieta replika
papużki papugi papugarnia ptaszarnia

Park Wieloryba w Rewalu to nie tylko park rozrywki, gdzie Wasze dzieci będą mogły wybiegać nadmiar energii ale również miejsce, w którym dowiecie się bardzo wiele ciekawych informacji o morskich stworzeniach, zarówno żyjących w odległych oceanach jak i tych pływających w Morzu Bałtyckim. Wszystkie ciekawski znajdziecie na tablicach rozmieszczonych pomiędzy makietami rzeczywistych rozmiarów morskich stworzeń, w tym samego – gigantycznego wieloryba, którego makieta mierzy ponad 30 metrów długości!

kierunkowo.pl

Nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem. Poznajcie kolejne pomysły!

Oto moja krótka lista, na której zebrałem dla Was najciekawsze i wyjątkowe, oczywiście moim zdaniem nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem. To jednak nie wszystkie takie miejsca, które znajdziecie na blogu, bo pomysłów mam dla Was znacznie więcej, m. in. zapadająca w pamięci Papugarnia w Koszalinie, ciekawy Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach, jedną z największych piaskownic nad Bałtykiem – Wydmę Czołpińską oraz wiele innych.

Papugarnia w Koszalinie papuga ara atrakcje dla dzieci w sarbinowie i okolicy nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
Motylarnia Niechorze nietypowe atrakcje dla dzieci nad morzem
Wydma Czołpińska ciekawe miejsca w Polsce

Więcej pomysłów znajdziecie w:

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!

Wszystkie ciekawe miejsca, które odwiedziłem opisałem dla Was w kategorii tu byłem.