Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
  • Marcin
  • 22 lutego 2021
Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem znajdujące się na zboczach Łabskiego Szczytu, to znane i lubiane górskie schronisko, działające pod szyldem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Schronisko na hali pod Łabskim Szczytem jest jednym z najstarszych karkonoskich schronień, a jego historia sięga ponoć XVII wieku, kiedy to mieściła się tutaj buda pasterska. Obecny budynek wzniesiono po pożarze, który strawił budynek w 1914 roku. Drugi budynek dostawiono w latach 30. XX wieku, dzięki czemu schronisko mogło zaoferować nocleg jeszcze większej liczbie turystów.

Jej największą zaletą jest położenie z dala od zatłoczonych miejsc oraz zgiełku górskiego kurortu, jakim jest pobliska Szklarska Poręba. Schronisko jest pełne uroku oraz niesamowitego, górskiego klimatu. Dlatego chętnie odwiedzane jest przez wytrawnych górskich wędrowców, który cenią sobie właśnie spokój, klimat i widoki. Schronisko to zostało dwukrotnie wyróżnione wysoką lokatą (2009, 2011) w rankingu najlepszych schronisk w Polsce magazynu “n.p.m.”, który niestety dzisiaj nie jest już dalej wydawany…

region
lokalizacja

na hali pod Łabskim Szczytem, północne zbocze góry

GALERIA

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Pełne górskiego klimatu schronisko pod Łabskim Szczytem to schronisko wyjątkowe, bo mające swój niepowtarzalny urok, położenie, który jest pielęgnowany atmosferą. Jeżeli chcesz poczuć magię górskiego schroniska a nie komfortowego hotelu w górach, będzie to miejsce dla Ciebie.

  • MOIM ZDANIEM

Każda chwila spędzona w samym budynku schroniska lub na polanie tuż przed nim, na długo zapadnie w Waszej pamięci. Ja do dziś pamiętam mały “piknik” który zrobiliśmy, schodząc ze Śnieżnych Kotłów, bo w środku niestety nie było już wolnych miejsc. Przekąsić kawałek czekolady i popić ciepłą herbatą, siedząc na polanie pod schroniskiem z takim widokiem to niezapomniana przygoda. Polecam, warto zobaczyć!

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

3.1 / 5

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem


CENY

3.5 / 5

Średnia schroniskowa. Akceptowalnie.

ILOŚĆ TURYSTÓW

3 / 5

Bywają momenty gdy nie ma prawie nikogo oraz takie gdy turyści i wędrowcy nie mogą pomieścić się w budynku schroniska. My w godzinach popołudniowych (około 16) na zejściu z góry, trawiliśmy na spory tłum…

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

3 / 5

Szlaki prowadzące do schroniska dobrze oznakowane, na miejscu bardziej ubogo.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

POTRZEBNY CZAS

Zależy tylko i wyłącznie od Waszych planów. Obiad to 45-60 minut, szybka kawka i ciasto – 20 minut, pieczątka – 3 minuty.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Schronisko położone przy skrzyżowaniu górskich szlaków turystycznych, które ograniczają dostępność do obiektu dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

Schronisko pod Łabskim Szczytem jest szczególnie oblegane w godzinach popołudniowych przez wędrowców schodzących ze Śnieżnych Kotłów, ponieważ to właśnie pod nim biegną dwa szlaki do Szklarskiej Poręby.

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

MOCNE STRONY

  • położenie na skrzyżowaniu szlaków turystycznych,
  • piękne widoki z okolic schroniska,
  • górski klimat,

SŁABE STRONY

  • czasami mocno oblegane przez turystów,
  • obiekt w średnim standardzie, zdaniem wielu wymagający prac remontowych i modernizacyjnych,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Poznaj okolice Szklarskiej Poręby jeszcze lepiej! Oto wpisy, które warto przeczytać:

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!