Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem znajdujące się na zboczach Łabskiego Szczytu, to znane i lubiane górskie schronisko, działające pod szyldem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Schronisko na hali pod Łabskim Szczytem jest jednym z najstarszych karkonoskich schronień, a jego historia sięga ponoć XVII wieku, kiedy to mieściła się tutaj buda pasterska. Obecny budynek wzniesiono po pożarze, który strawił budynek w 1914 roku. Drugi budynek dostawiono w latach 30. XX wieku, dzięki czemu schronisko mogło zaoferować nocleg jeszcze większej liczbie turystów.

Jej największą zaletą jest położenie z dala od zatłoczonych miejsc oraz zgiełku górskiego kurortu, jakim jest pobliska Szklarska Poręba. Schronisko jest pełne uroku oraz niesamowitego, górskiego klimatu. Dlatego chętnie odwiedzane jest przez wytrawnych górskich wędrowców, który cenią sobie właśnie spokój, klimat i widoki. Schronisko to zostało dwukrotnie wyróżnione wysoką lokatą (2009, 2011) w rankingu najlepszych schronisk w Polsce magazynu „n.p.m.”, który niestety dzisiaj nie jest już dalej wydawany…

region:
lokalizacja: na hali pod Łabskim Szczytem, północne zbocze góry
Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

zdjęcia

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

unikalność
3/5

Pełne górskiego klimatu schronisko pod Łabskim Szczytem to schronisko wyjątkowe, bo mające swój niepowtarzalny urok, położenie, który jest pielęgnowany atmosferą. Jeżeli chcesz poczuć magię górskiego schroniska a nie komfortowego hotelu w górach, będzie to miejsce dla Ciebie.

moim zdaniem
3/5

Każda chwila spędzona w samym budynku schroniska lub na polanie tuż przed nim, na długo zapadnie w Waszej pamięci. Ja do dziś pamiętam mały „piknik” który zrobiliśmy, schodząc ze Śnieżnych Kotłów, bo w środku niestety nie było już wolnych miejsc. Przekąsić kawałek czekolady i popić ciepłą herbatą, siedząc na polanie pod schroniskiem z takim widokiem to niezapomniana przygoda. Polecam, warto zobaczyć!

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

mapa

podpowiedź kierunkowo.pl

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

Schronisko pod Łabskim Szczytem jest szczególnie oblegane w godzinach popołudniowych przez wędrowców schodzących ze Śnieżnych Kotłów, ponieważ to właśnie pod nim biegną dwa szlaki do Szklarskiej Poręby.

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

oceny

średnia ocena
3.1/5
ceny
3.5/5

Średnia schroniskowa. Akceptowalnie.

ilość turystów
3/5

Bywają momenty gdy nie ma prawie nikogo oraz takie gdy turyści i wędrowcy nie mogą pomieścić się w budynku schroniska. My w godzinach popołudniowych (około 16) na zejściu z góry, trawiliśmy na spory tłum…

oznaczenia i informacja turystyczna
3/5

Szlaki prowadzące do schroniska dobrze oznakowane, na miejscu bardziej ubogo.

przydatne informacje

potrzebny czas

Zależy tylko i wyłącznie od Waszych planów. Obiad to 45-60 minut, szybka kawka i ciasto – 20 minut, pieczątka – 3 minuty.

sugerowany wiek

Dla każdego.

parking
3.5/5

Najbliższe parkingi znajdują się w Szklarskiej Porębie (ul. Urocza oraz przy dolnej stacji wyciągu). Parkingi są duże, choć przy ogromie turystów i tak nie wystarczające a dodatkowo płatne. Wielkość opłaty za postój raczej z tych wyższych.

dostępność

Schronisko położone przy skrzyżowaniu górskich szlaków turystycznych, które ograniczają dostępność do obiektu dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami.

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem
mocne strony
  • położenie na skrzyżowaniu szlaków turystycznych,
  • piękne widoki z okolic schroniska,
  • górski klimat,
słabe strony
  • czasami mocno oblegane przez turystów,
  • obiekt w średnim standardzie, zdaniem wielu wymagający prac remontowych i modernizacyjnych,

Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem

To ważne!

Uważasz, że to rzetelnie przygotowany, ciekawy i pomocny wpis – podaj go dalej!

Każdy, nawet najdrobniejszy gest z Waszej strony, którym doceniacie moją pracę strasznie motywuje i daje poczucie, że to co robię ma sens i jest wartościowe. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób pomogłem Wam swoim blogiem, zachęcam do odwdzięczenia się komentarzem, udostępnieniem czy dołączeniem do społeczności kierunkowo.pl w social mediach. Wpis możesz udostępnić za pomocą poniższych przycisków, gdzie automatycznie zostaniesz przeniesiony do wybranego serwisu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Przypominam również o powiadomieniach email, social mediach: Facebook, twitter, Instagram, gdzie również publikuje wiele ciekawostek, informacji oraz przemyśleń.

Dziękuje, że wpadłeś! Zapraszam częściej:)

Odkryj życie pełne pasji!
To co robimy?

FACEBOOK

Najnowsze na blogu

Zostań Patronem bloga!

Pomóż w rozwoju bloga symbolicznym 5 zł!

POWIADOMIENIA EMAIL!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach oraz dowiaduj się o nowościach na kierunkowo.pl wprost na swój adres emial! Bez żadnego spamu?
Dołącz do grona moich stałych czytelników!

.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x