Mozaikowe schody w Pyzdrach
Mozaikowe schody w Pyzdrach to niesamowity przykład sztuki… ulicznej! Niepozorne schody, łączące uliczkę przy kościele poklasztornym z nadwarciańskim bulwarem, zdecydowano w 2018 roku udekorować przepiękną mozaiką, przedstawiającą rybę a dokładniej węgorza. W ten prosty sposób stworzono unikalną atrakcję dla odwiedzających Pyzdry ale również poprawiono estetykę tego zakątka miasta.
Trzeba przyznać, że mozaikowe schody w Pyzdrach to niesamowita ręczna robota, którą doskonale widać przybliżając się do mozaiki. Kolorowe niewielkie klocki, wypełniają 52 stopnice, których jest dokładnie tyle co schodów. Oczywiście by zobaczyć mozaikę, musimy być na nadwarciańskich bulwarach:) Dla wielu mozaikowe schody w Pyzdrach są najpiękniejsze w kraju, co tylko potwierdza ich wyjątkowość i atrakcyjność.
Co jeszcze we wpisie?
To znajdziesz w moim blogowym opisie tego miejsca.
Autor wpisu
Cześć, jestem Marcin!
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl. Więcej o mnie przeczytacie tutaj
Lokalizacja – Mozaikowe schody w Pyzdrach
Lokalizacja miejsca „Mozaikowe schody w Pyzdrach”: pomiędzy kościołem pofranciszkańskim a nadwarciańskim bulwarem w Pyzdrach. Dokładną lokalizację znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
Sprawdź moją mapę atrakcji i ponad 500 miejsc, które na niej oznaczyłem!
Konkrety
Mozaikowe schody w Pyzdrach w wielkim skrócie! Poznajcie unikalność tego miejsca i moją opinię o nim!
4/5
Schody w Pyzdrach to bardzo nietypowe miejsce na mapie Polski! Pięknie wykonane, położone niemal w samym sercu wielkopolskich Pyzdr i przykuwające uwagę, każdego kto przechodzi obok nich. Zasługują na najwyższe oceny i odwiedzenie!
3/5
Choć porywają wykonaniem i estetyką nie oferują nic więcej… Mimo to warto zobaczyć to prawdziwe arcydzieło i przejść po 52 schodach, idąc w stronę rynku w Pyzdrach.
Galeria zdjęć
Mozaikowe schody w Pyzdrach
Rating miejsca
Ocena praktycznych informacji o miejscu: cen, ilości odwiedzających i ogólnego przygotowania miejsca do bycia atrakcją turystyczną. Im wyższa ocena tym lepiej!
Średnia ocena – 3.3/5 – składowe oceny:
Ceny – 5/5
Bez opłat.
Ilość odwiedzających – 4/5
Zazwyczaj można spotkać pojedyncze osoby.
Przygotowanie – 1/5
Gdzieś mignął mi drogowskaz, wskazujący drogę do schodów. Niestety to wszystko co udało się znaleźć…
Ja tworzę rzetelne treści, którym możesz zaufać a Ty stawiasz kawkę:)
Dzięki drobnym wpłatom od Czytelników (10, 15, 25 zł), mogę utrzymywać i rozwijać bloga
Praktyczne informacje – Mozaikowe schody w Pyzdrach
Parking – 4.5/5
Dużo, bezpłatnych miejsc parkingowych znajduje się na pobliskim Rynku w Pyzdrach.
Potrzebny czas
Maksymalnie 5 minut.
Sugerowany wiek
Dla każdego.
Dostępność
Każdy może zobaczyć mozaikowe schody w Pyzdrach z poziomu bulwarów, jednak nie każdy da radę pokonać ich 52 stopnie z oczywistych powodów.
Nie ma ani krótszej ani ładniejszej drogi między Rynkiem w Pyzdrach a bulwarami nad Wartą i mariną, jak ta prowadząca przez mozaikowe schody.
Plusy i minusy
główne atuty
- unikalna forma,
- drobiazgowość wykonania,
- położenie,
- wygodny parking na pobliskim rynku,
słabsze strony
- brak informacji, która przybliżyłaby nam jak powstały mozaikowe schody…
Poznajcie inne miejsca w okolicy
Poznajcie Pyzdry i ich okolice z moich blogowych wpisów! Najciekawsze miejsca i atrakcje tego zakątka Wielkopolski zebrałem dla Was we wpisach:
- Ciekawe miejsca w Pyzdrach (mapa, opisy, wskazówki)
- Najciekawsze atrakcje w okolicach Pyzdr!
- Pałac w Śmiełowie. Muzeum Mickiewicza, jakiego nie znaliście! – miejsce wyróżnione w rankingu atrakcji ZŁOTE KIERUNKI 2023
- Ląd nad Wartą. Niezwykła historia, pachnąca lawendą!
Docierając do centralnej i południowej Wielkopolski warto poznać również inne atrakcyjne i ciekawe miejsca, które opisałem dla Was np. w poniższych wpisach:
Marcin Krawczyk
mikropodróżnik | bloger | polonofil
Od ponad 30 lat podróżuję po Polsce, odkrywając jej najciekawsze zakątki i smaki. Specjalizuje się w krótkich wyjazdach (mikropodróżach), dzięki którym udaje mi się łączyć pracę zawodową z życiem pełnym podróżniczych przygód! Swoimi mikropodróżniczymi odkryciami dzielę się z Wami od 2019 roku na moim blogu – kierunkowo.pl, starając się tworzyć najbardziej rzetelny blog podróżniczy o Polsce. Więcej o mnie przeczytacie na stronie o mnie
Dodaj komentarz