Mural historyczny w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach

Mural historyczny w Pyzdrach

Mający ponad 30 metrów szerokości i 12 metrów wysokości mural historyczny w Pyzdrach jest bardzo ciekawą formą przedstawienia najważniejszych wydarzeń z historii tego wielkopolskiego miasta. Malowidło to znajduje się na ścianę miejscowej hali sportowej, która jest doskonale widoczna z jedynego w mieście mostu nad Wartą, po którym biegnie droga wojewódzka w kierunku Kalisza. Doskonała lokalizacja oraz wielkość i forma malowidła nie pozwalają przejść obok niego obojętnie!

Mural historyczny w Pyzdrach powstał w 2016 roku a jego autorem jest Radosław Barka, który stworzył również niesamowity mural na poznańskiej Śródce. Przedstawia on historię miasta, przybliżając nam 15 najciekawszych wątków historycznych. Jedne z nich dotyczą ważnych wydarzeń w historii miasta, jak np. prawdopodobnie pierwsze w Polsce użycie broni artyleryjskiej, ucieczkę z miasta królewicza Kazimierza, późniejszego króla, znanego nam doskonale z banknotu o nominale 50 zł. Drugie z wątków historycznych dotyczą nieistniejących już obecnie ważnych budynków dla historii Pyzdr, jak np. drewnianego ratusza czy zamku królewskiego. Wszystkie one zostały zaprezentowane i krótko przytoczone na tablicy zlokalizowanej u podnóża malowidła.

To właśnie mural historyczny w Pyzdrach stał się w ostatnich latach, jedną z najciekawszych atrakcji miasta, tuż obok urokliwego domu podcieniowego, Muzeum Regionalnego czy mariny na rzece Warcie.

Mural historyczny w Pyzdrach

na końcu ul. 3 Maja w Pyzdrach

Dokładną lokalizację miejsca: Mural historyczny w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
5 / 5

Mural historyczny w Pyzdrach ze względu na swoje rozmiary, ilość wplecionych wątków historycznych, estetykę i lokalizację zasługuje na najwyższą ocenę!

Mural historyczny w Pyzdrach

Mural historyczny w Pyzdrach ciekawe miejsca w pyzdrach
Mural historyczny w Pyzdrach
Mural historyczny w Pyzdrach
4 / 5

Dzięki temu unikatowemu muralowi poznacie w jednym miejscu niemal całą historię Pyzdr a do tego nacieszycie oczy niesamowitym dziełem sztuki! Nie wolno przegapić tego miejsca odwiedzając Pyzdry.

Mural historyczny w Pyzdrach
4.5 / 5

5 / 5

Bez opłat.

4.5 / 5

Najbardziej prawdopodobne jest, że stojąc pod muralem będziecie jedynymi turystami.

4 / 5

Pod muralem znajduje się tablica informacyjna, dzięki której poznamy wszystkie wątki przedstawione na muralu. Niestety brakuje drogowskazów ułatwiających dotarcie do niego.

5 / 5

Pod samym muralem znajduje się kilka bezpłatnych miejsc parkingowych.

Warto zarezerwować sobie ok. 5-10 minut.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • wielkość muralu,
  • ilość wplecionych wątków historycznych,
  • niewielka ilość turystów,
  • tablica informacyjna,
  • wygodny parking i dostępność,
  • brak drogowskazów przy głównej ulicy miasta, ułatwiających dotarcie,

Pod mural historyczny w Pyzdrach możecie dotrzeć ulicą 3 Maja ale również nadrzeczną promenadą, która biegnie aż od mariny.

Mural historyczny w Pyzdrach

Wpis opublikowano: 29 lipca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 29 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl