złoty widok taras widokowy szklarska poręba punkty widokowe w Szklarskiej Porębie

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

W górach nie brakuje doskonałych punktów widokowych, jednak nie do każdego łatwo i szybko jest dotrzeć. Złoty Widok w Szklarskiej Porębie to rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, którą możemy zobaczyć po dosłownie 20 minutach niezbyt trudnego podejścia. Dodatkowo znajduje się on bardzo blisko innych wartych odwiedzenia miejsc w tej części Szklarskiej Poręby: wodospadzie Szklarki, Chybotku czy schronisku Chata Izerska.

Tak naprawdę Złoty Widok i jego taras widokowy zlokalizowany jest na zboczach Kamiennej Górki, która leży już w paśmie Izerów. Jednak z racji, że możemy z tego miejsca zobaczyć niemal całe zachodnie Karkonosze, to przypisałem to miejsce właśnie do nich. Możemy z niego podziwiać panoramę tej części Sudetów od Przełęczy Karkonoskiej aż po Szrenicę. Doskonale widać z tego miejsca Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt, Wielki Szyszak czy wspomnianą Szrenicę. Bez wątpienia jest to jedna z piękniejszych panoram Karkonoszy!

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

na zboczach Kamiennej Górki, na wschód od centrum Szklarskiej Poręby

Dokładną lokalizację miejsca: Złoty Widok w Szklarskiej Porębie, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
5 / 5

Przepiękna i rozległa panorama na Karkonosze Zachodnie, na której możemy zobaczyć dosłownie wszystkie najważniejsze górskie szczyty oraz otaczające je doliny i przełęcze. Cudowny i niepowtarzalny widok, który dodatkowo jest na wyciągnięcie ręki.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

złoty widok
złoty widok
złoty widok taras widokowy szklarska poręba
złoty widok taras widokowy szklarska poręba dolna góry dla dzieci
złoty widok taras widokowy szklarska poręba
złoty widok taras widokowy szklarska poręba punkty widokowe w Szklarskiej Porębie
5 / 5

Tak piękna panorama, którą można podziwiać z przygotowanego tarasu widokowego to doskonałe miejsce do odwiedzenia dla każdego turysty i podróżnika! Dodatkowo prowadzi na nie krótkie podejście, rozpoczynające się tuż obok innego ciekawego miejsca – Wodospadu Szklarki.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie
4 / 5

5 / 5

Bez opłat.

2 / 5

Złoty Widok to bardzo popularne miejsce… Raczej nie ma szans na samotne podziwiane rozległej panoramy, choć nam raz się udało!

5 / 5

Bardzo dobrze oznaczenie szlaków w okolicy oraz dodatkowe drogowskazy, nie pozwolą byś zabłądził. Na miejscu tablice, z których dowiemy się co przedstawia panorama widoczna ze Złotego Widoku.

4.5 / 5

Przy głównej drodze znajduje się parking dla chcących zobaczyć zarówno Wodospad Szklarki jak i wejść na „Złoty Widok”. Parking jest bezpłatny, jednak bywa, że brakuje na nim miejsca dla wszystkich… Zrobiono co było możliwe, więcej miejsca tam po prostu nie ma, by parking mógł być większy, dlatego warto przyjechać tutaj poza godzinami turystycznego szczytu lub przyjść pieszo ze Szklarskiej Poręby.

Na miejscu spędzisz od kilku do kilkunastu minut. Choć jeżeli oczywiście masz ochotę możesz siedzieć tutaj nawet cały dzień i delektować się widokami. Czas dojścia zależy od przyjętej trasy: od parkingu przy Wodospadzie Szklarki pójdziesz około 15-20 minut a od Chaty Izerskiej około 25 minut.

Dla każdego

Taras widokowy na Złotym Widoku położony jest zboczu góry a dojście do niego prowadzi od niemal każdej strony szlakiem turystycznym, który może być trudny do pokonania dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Małe dzieci warto mieć w nosidełku turystycznym.

  • stosunkowo krótkie podejście,
  • bliskość innych ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia,
  • doskonały punkt widokowy z rozległą panoramą na Karkonosze,
  • świetnie przygotowany taras widokowy,
  • bardzo dobra informacja turystyczna i oznakowanie,
  • wielu odwiedzających,

Najprostsze, choć nie najkrótsze dojście do tarasu widokowego, prowadzi ulicą Jana Matejki, która w znacznym fragmencie jest asfaltowa a wyżej została wysypana szutrem. Jej nachylenie również jest niewielkie i łagodnie prowadzi do góry. Idealna trasa dla osób starszych i preferujących łagodniejsze podejścia.

Złoty Widok w Szklarskiej Porębie

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl