Kotlina Kłodzka jak i cała ziemia kłodzka od lat jest popularnym kierunkiem rodzinnych podróży. Sprawdźcie zatem na jakie atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i jej okolicach możecie liczyć, aby zapewnić swoim pociechom nie tylko piękne wspomnienia ale również kapitalną przygodę, ciekawą lekcję przyrody i historii oraz odrobinę rozrywki. Poznajcie 5 moich propozycji, które moim osobistym zdaniem są świetne na wypełnienie planu rodzinnego wyjazdu w ten zakątek kraju. Kolejne atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i jej okolicach znajdziecie w tagu #atrakcje dla dzieci ziemia kłodzka.

Atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach

Poznajcie moją listę pomysłów, na której umieściłem najciekawsze moim zdaniem atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach, które być może zainteresują Was na tyle by ruszyć do nich w kolejną mikropodróż! Oto one:

#1

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdrój

muzeum papiernictwa w dusznikach-zdroju duszniki-zdrój młyn papierniczy zabytkowy pomnik historii kotlina kłodzka atrakcje ziemia kłodzka atrakcje

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju to wyjątkowa placówka muzealna, o niepowtarzalnej ekspozycji poświęconej historii papieru i metodom jego wytwarzania, ale również miejsce prowadzenia badań naukowych i warsztatów, również dla odwiedzających to miejsce turystów. Miejsce to jest ostatnią w kraju czynną czerpalnią papieru, nadal wytwarzanego rzemieślniczymi metodami, niemal dokładnie tak samo, jak przed wiekami. Wszystko to w murach XVII-wiecznego młynu papierniczego, który jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych obiektów produkcyjnych w Europie!

warsztaty czerpania papieru muzeum papiernictwa duszniki-zdrój atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
wystawa stała muzeum papier duszniki
muzeum papiernictwa w dusznikach-zdroju wystawa polski pieniądz papierowy

Muzeum Papiernictwa mimo, że jest w większości muzeum w starym, dobrym stylu. Opowiada jednak o czymś tak pospolitym i pozornie zwyczajnym, że zarówno Wy jak i wasze pociechy będziecie zaskoczeni procesem powstawania papieru, jego wykorzystaniem i historią. Kapitalną robotę robią warsztaty czerpania papieru – unikalna przygoda, świetnie prowadzona i kierowana właśnie również do najmłodszych zwiedzających, którzy po nich mogą zabrać własnoręcznie przygotowane arkusze papieru – wspaniała pamiątka na lata! Ale najmłodsi będą również zachwyceni ekspozycją poświęconą papierowym pieniądzom, gdzie odkryją niemal wszystkie tajemnice tradycyjnej gotówki. O unikalności i atrakcyjności oferty tego miejsca świadczy wyróżnienie w rankingu atrakcji turystycznych ZŁOTE KIERUNKI 2023 bloga kierunkowo.pl!

kierunkowo.pl
#2

FunPark w Polnicy-Zdrój

FunPark w Polanicy-Zdrój

FunPark w Polanicy-Zdrój to wypełniony głównie dmuchanymi atrakcjami plac zabaw dla dzieci, który stosunkowo od niedawna znajduje się na turystycznej mapie Kotliny Kłodzkiej. To świetna atrakcja dla dzieci, doskonale przygotowana do spędzenia bardzo miłych kilku godzin przez całą rodzinę. Przygotowano tutaj kilkanaście atrakcji różnego typu, m. in. wiele dmuchanych zamków, zjeżdżalnie z dmuchanymi kołami, drabinki, piaskownice, tyrolki, atrakcje wodne i wiele innych. Dla wygody i komfortu, większość placu wyłożono przyjemną wykładziną położoną na miękkim piasku, dzięki czemu od atrakcji do atrakcji dzieci mogą biegać nawet boso!

FunPark w Polanicy-Zdrój atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
FunPark polanica ziemia kłodzka atrakcje dla dzieci atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
fun park polanica

Jeżeli chcecie dać się wyszaleć waszym pociechom lub zafundować im fajną nagrodę po przejściu górskiego szlaku, FunPark w Polanicy-Zdrój będzie doskonałym wyborem. Miłe chwile spędzą tutaj nie tylko najmłodsi ale także rodzice, dla których przygotowano strefie relaksu w której nie zabraknie dla Was leżaków i wygodnych foteli na których odpoczniecie, skosztujecie miejscowych przysmaków i jednocześnie będziecie mogli zerkać na swoje dzieci, uradowane zabawą!

kierunkowo.pl
#3

Minieuroland w Kłodzku

minieuroland w kłodzku kościół w kłodzku makieta tablica informacyjna kotlina kłodzka atrakcje ziemia kłodzka atrakcje

Minieuroland w Kłodzku to jeden z najpiękniejszych ogrodów kwiatowych w Polsce, który zrobi ogromne wrażenie na dorosłych jak i na dzieciach. Pośród setek tysięcy kolorowych kwiatów rozlokowano dodatkowo kilkadziesiąt makiet charakterystycznych budowli Kotliny Kołodziej i Dolnego Śląska ale również kilku obiektów z całego świata, wybiegi i woliery dla zwierząt a nawet jeden z największych placów zabaw w okolicy, kawiarenkę i niewielką restaurację. Cudowne miejsce dla każdego!

gigantyczne puzzle minieuroland w kłodzku atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
surykatka surykatki minieuroland w kłodzku wybieg dla zwierzątk
minieuroland w kłodzku śpiewaczki operowe kwiatowe suknie

Wymieniając atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej, nie można pominąć Minieurolandu w Kłodzku, który jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc regionu, będącym świetnym kierunkiem turystycznym dla całych rodzin. Ten przepiękny ogród kwiatowy nie tylko uczy estetyki, historii i architektury regionu ale daje również okazje do przeżycia niezapomnianej przygody wśród zwierząt mieszkających w ogrodzie oraz chwili rozrywki na placu zabaw. Miejsce to jest tak niezwykłe, wciągające i ciekawe, że zdobyło wyróżnienie w rankingu atrakcji turystycznych ZŁOTE KIERUNKI 2023 bloga kierunkowo.pl!

kierunkowo.pl
#4

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów i mini ZOO garncarstwo pracownia garncarza naczynia gliniane kudowa-zdrój piec do wypalania glinianych naczyń wiatrak koźlak ziemia kłodzka atrakcje

Choć zlokalizowany w Kudowie-Zdrój, unikalny Szlak Ginących Zawodów przypomina nieco skansen, to w rzeczywistości jest najprawdziwszym gospodarstwem rolnym, gdzie obok zagród, stodół i maszyn rolniczych możemy odkryć tajniki zawodów, które dzisiaj staja się coraz rzadziej spotykane, m. in. garncarz, kowal, tkacz czy młynarz. Wszystko to urozmaicone wystawami sprzętu rolniczego, zabytkowymi chatami i budynkami a także wybiegami różnych zwierząt, tworzącymi coś na wzór mini ZOO i niewielkim ale bardzo lubianym przez dzieci placem zabaw.

plac zabaw przy mini zoo w kudowie-zdrój
Szlak Ginących Zawodów i mini ZOO garncarstwo pracownia garncarza naczynia gliniane kudowa-zdrój atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
alpaka mini zoo w kudowie-zdroju atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej

Szlak Ginących Zawodów to miejsce, w którym będziecie mogli pokazać swoim dzieciom dawny świat, gdzie garnki i naczynia formowało się ręcznie z gliny, chleb jadło się jeszcze ciepły tuż obok nadal ciepłego pieca a mąkę mieliło się w napędzanym siłą wiatru drewnianym młynie. To nie tylko okazja do zobaczenia tego wszystkiego, ale również spróbowania swoich sił przy okazji warsztatów czy skosztowania tutejszych specjałów (miejscowy chleb jest kapitalny!). Dodatkową atrakcją będzie również podglądanie zwierzątek, mieszkających w tym wyjątkowym miejscu, które umili czas zarówno dzieciom jak i dorosłym.

kierunkowo.pl
#5

Góry Stołowe

Skalny labirynt na Szczelińcu Wielkim małpolud skała góry stołowe ziemia kłodzka atrakcje szlaki w górach stołowych

Ostatnią propozycją na liście “atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach” są Góry Stołowe. To bodaj najbardziej charakterystyczne i niepowtarzalne pasmo górskie w Polsce, które może pochwalić się nie tylko prostymi szlakami, będącymi w zasięgu nawet 3-4-latków ale także skalnymi rzeźbami, pięknymi widokami i ciasnymi, skalnymi labiryntami. Rodzinna wędrówka po tych górach będzie dla Was wszystkich świetna przygodą, którą będziecie wspominać latami, tym bardziej że do wyboru jest kilka naprawdę kapitalnych miejsc i szlaków!

błędne skały skalne siodło taras widokowy
szczeliniec wielki z dzieckiem tron liczyrzepy góry stołowe

Nie znajdziecie w Polsce lepszych gór dla dzieci niż Góry Stołowe! To nie tylko stosunkowo proste szlaki ale przede wszystkim tysiące skalnych rzeźb, niezwykle pobudzających i ćwiczących wyobraźnie. Przemierzanie Gór Stołowych do okazja do wypatrywania skalnych wielbłądów, kaczek, gadających głów ale także miejsce, gdzie wspólnie możecie przeciskać się przez skalne labirynty oraz podziwiać rozległe widoki. Góry Stołowe to po prostu fantastyczna przygoda, szczególnie podczas rodzinnego wyjścia w góry!

kierunkowo.pl

Atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach. Poznajcie kolejne pomysły!

Oto moja krótka lista, na której zebrałem dla Was najciekawsze i wyjątkowe, oczywiście moim zdaniem atrakcje dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej i jej okolicy. To jednak nie wszystkie takie miejsca, które znajdziecie na moim blogu, bo pomysłów mam dla Was znacznie więcej, m. in. budzące wspomnienia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdrój, wypełniony dinozaurami Park Dinozaurów w Karłowie, malowniczy skansen w Pstrążnej, dmuchany plac zabaw Mikilandia w Lewinie Kłodzkim czy kapitalne punkty widokowe, do których dojście będzie równie świetnym przeżyciem dla Waszych dzieci jak np. Fort Karola czy platforma widokowa na Guzowatej.

Mikilandia w Lewinie Kłodzkim dmuchany plac zabaw dmuchańce lewin kłodzki atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
Mikilandia w Lewinie Kłodzkim
Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju atrakcje dla dzieci w kotlinie kłodzkiej
Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdrój
park dinozaurów karłów
Park Dinozaurów w Karłowie

Więcej pomysłów znajdziecie w:

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!

Wszystkie ciekawe miejsca, które odwiedziłem opisałem dla Was w kategorii tu byłem.