wodospad szklarki w szklarskiej porębie wodospad szklarki trasa

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki do drugie, obok Wodospadu Kamieńczyka, tego typu miejsce w Szklarskiej Porębie. Ta urokliwa kaskada górskiego potoku Szklarka, liczy sobie ponad 13 metrów wysokości a jego wygląd dla wielu przypomina lejek, szeroki u góry i wąski u podstawy.

Wodospad Szklarki jest o wiele bardziej dostępny, niż jego większy kolega znajdujący się na czerwonym szlaku, tuż obok Schroniska Kamieńczyk. Do kaskady na Szklarce prowadzi przez dolinę potoku szeroka ścieżka, po której bez problemu przejadą zarówno wózki inwalidzkie jak i wózki dziecięce. Wodospad znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, przez co wstęp w jego okolice wiąże się z opłatą za wstęp na teren parku. Warto jednak przybyć w to urokliwe miejsce, które jest bardzo dobrze przystosowane do dużej liczby odwiedzających. Przy głównej drodze znajduje się parking na kilkadziesiąt aut, do wodospadu prowadzi prosta ścieżka, biegnąca doliną Szklarki pośród górskiego lasu a dodatkowo przy samym wodospadzie wznosi się budynek Schroniska PTTK Kochanówka. Miejsce to jest przez to bardzo chętnie odwiedzane przez gości Szklarskiej Poręby.

Wodospad Szklarki

w dolinie Szklarki, około 2 km na wschód od centrum Szklarskiej Poręby

Dokładną lokalizację miejsca: Wodospad Szklarki, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Wodospad Szklarki to jeden z dwóch okazałych wodospadów w okolicach Szklarskiej Poręby. Jego wygląd oraz rozmiar różni się jednak znacznie od Wodospadu Kamieńczyka, dzięki czemu zyskuje na wyjątkowości. Niemniej jednak dla wielu będzie to wodospad, podobny do wielu innych.

Wodospad Szklarki

wodospad szklarki szlaki ze szklarskiej poręby
wodospad szklarki
wodospad szklarki w szklarskiej porębie wodospad szklarki trasa
wodospad szklarki w szklarskiej porębie wodospad szklarki trasa
wodospad szklarki trasa
4 / 5

Łatwość dotarcia, urokliwość oraz doskonale przygotowane pod turystów miejsce wokół wodospadu to największe atuty Wodospadu Szklarki. Będąc w okolicach nie powinno się przegapić tego miejsca, które zobaczyć można w dosłownie kilkadziesiąt minut.

Wodospad Szklarki
3 / 5

3 / 5

Obowiązuje opłata za wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, która patrząc na park całościowo jest w rozsądnej wysokości, jednak wchodząc tylko do wodospadu może być drogawo. Na pocieszenie i plus przemawia fakt, że bilet wstępu na teren parku obowiązuje cały dzień, przez co możemy bilet zakupiony przy Szklarce wykorzystać do wejścia na teren parku na innym wejściu.

1 / 5

Niestety pod Wodospad Szklarki ciągną tłumy…

5 / 5

Klasa! Doskonale oznaczone miejsce, w którym tylko “wybitne” jednostki nie trafią do swojego celu. Dodatkowo również znajdziemy kilka tablic, które przybliżą nam zarówno sam wodospad, dolinę Szklarki ale i cały Karkonoski Park Narodowy.

4 / 5

Przy głównej drodze znajduje się parking dla chcących zobaczyć zarówno Wodospad Szklarki jak i wejść na pobliski “Złoty Widok“. Parking jest bezpłatny, jednak bywa, że brakuje na nim miejsca dla wszystkich… Zrobiono co było możliwe, więcej miejsca tam po prostu nie ma, by parking mógł być większy, dlatego warto przyjechać tutaj poza godzinami turystycznego szczytu lub przyjść pieszo ze Szklarskiej Poręby.

Pod samym wodospadem spędzisz zapewne około 5 – 10 minut. Osoby, które jak większość turystów, będzie ruszać z parkingu przy głównej drodze powinno doliczyć dodatkowo około 20 minut na dojście (5 – 10 minut w jedną stronę).

Dla każdego.

Dostępny dla każdego. Do wodospadu od parkingu prowadzi przygotowana, szeroka ścieżka.

  • urokliwość,
  • bardzo dobrze przygotowane zaplecze turystyczne (ścieżka na dojściu, podesty, oznakowanie),
  • bliskość schroniska “Kochanówka”,
  • tłum odwiedzających…
  • jeżeli chcesz zobaczyć tylko wodospad, opłata za wejście na teren parku narodowego w tym miejscu będzie stosunkowo wysoka,
  • parking, którego wielkość nie pokrywa potrzeb…

Alternatywny parking przy Wodospadzie Szklarki nie istnieje! Warto pomyśleć zawczasu o innym dotarciu pod wodospad. Można np. dotrzeć tutaj idąc od Chaty Izerskiej, mijając Chybotka i “Złoty Widok” lub dotrzeć pieszo ze Szklarskiej Poręby.

Wodospad Szklarki

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl