kamienice w Pyzdrach kolorowe kamienice kolorowe domki murale mural nardzeczna ciekawe miejsca w pyzdrach

Kolorowe kamienice w Pyzdrach

Na ulicy Nadrzecznej, dosłownie na przeciwko dawnego kościoła i klasztoru, w którym mieści się obecnie Muzeum Ziemi Pyzdrskiej znajdują się kolorowe kamienice w Pyzdrach. Kolorowe elewacje kamienic to dzieło, które powstało dzięki grupie MUR-ALL i jej pomysłodawcy, pana Radosława Barek. To ta sama grupa artystów, którzy odpowiadają za pozostałe dwa murale w Pyzdrach: historyczny na ścianie hali sportowej i muralu nad rzeką w marinie ale również za niesamowity mural na poznańskiej Śródce!

Kolorowe kamienice w Pyzdrach przedstawiają na swoich elewacjach wyobrażenie dawnych pyzdreckich uliczek, na której mijamy łaźnię, elegancką kamienicę z płaskorzeźbą z napisem “TERRA PISDRENSIS” (z wł. Ziemia Pyzdrecka) oraz “szopę” żołnierza, strzegącego wejścia do niej. Trzeba przyznać, że zachowanie istniejącej drewnianej bramy i wykonanie malowidła w rzeczywistej skali, daje wrażenie, że naprawdę idziemy dawną ulicą!

Kolorowe kamienice w Pyzdrach

ul. Nadrzeczna 2-4, Pyzdry

Dokładną lokalizację miejsca: Kolorowe kamienice w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
4 / 5

Na mural trzeba mieć pomysł! Nikt nie powiedział, że można je tworzyć jedynie na dużych ścianach w miejscach, które są doskonale widoczne, można stworzyć je również w tak niepozornych i nieco ukrytych miejscach jak ulica Nadrzeczna w Pyzdrach! Kolorowe kamienice w Pyzdrach to doskonały przykład takiego muralu w nieco mniejszej skali, który i tak robi duże wrażenie!

Kolorowe kamienice w Pyzdrach

kamienice w Pyzdrach kolorowe kamienice kolorowe domki murale mural nardzeczna ciekawe miejsca w pyzdrach
kamienice w Pyzdrach kolorowe kamienice kolorowe domki murale mural nardzeczna
4 / 5

Moim zdaniem kolorowe kamienice w Pyzdrach to miejsce na tyle unikatowe i przepięknie zrealizowane, że zasługuje na to by je odwiedzić.

Kolorowe kamienice w Pyzdrach
3.7 / 5

5 / 5

Bez opłat.

5 / 5

Możliwe że trafisz na pojedyncze osoby spacerujące ul. Nadrzeczną wzdłuż kamienic, jednak jest to tylko możliwe.

1 / 5

Niestety jest to największa bolączka tego miejsca… Choć kolorowy mural na kamienicach na pewno skrywa jakiś wątek i historię, póki co nie możemy jej poznać a jedynie się jej domyślać.

3.5 / 5

Najbliższy parking znajdziecie na rynku i ulicy Farnej w Pyzdrach, kilkaset metrów od kolorowych kamieniczek.

Wystarczy kilka minut.

Dla każdego.

Dla każdego.

  • unikalna forma,
  • dostępność,
  • brak tłumów,
  • położenie blisko innych ciekawych miejsc,
  • brak informacji turystycznej, która przybliżałaby pomysł i powstanie murali,

Kolorowe kamieniczki pięknie wyglądają z malutkiego tarasu widokowego, który znajduje się w pobliżu szczytu mozaikowych schodów, które są tuż obok.

Kolorowe kamienice w Pyzdrach

Wpis opublikowano: 30 sierpnia 2021, ostatnia modyfikacja treści: 30 sierpnia 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl