Miesiąc bez rozpusty. Podsumowanie i efekty wyrzeczeń
Moje coroczne wyzwanie, które robię przez 30 dni poprzedzających święta Bożego Narodzenia, stało się niemal rytuałem. Nazwałem je “Miesiąc bez…
Jeżeli ktoś choć raz w życiu był w prawdziwej piekarni, nie takiej gdzie sprzedają chleb tylko w takiej w której chleb się wypieka, na pewno doskonale pamięta ten zapach, unoszący się w gorącym wnętrzu piekarni. Jego nie da się zapomnieć ani pomylić z czymkolwiek innym. Jeszcze rok temu nie spodziewałem się, że taki sam zapach uda mi się poczuć w moim własnym domu… Niesamowite! To właśnie przy wypiekaniu tego chleba ponownie poczułem się jak małe dziecko idące po bochenek chleba do piekarni która była niemal po sąsiedzku. Przepis na chleb jak z piekarni na zakwasie, powstał z ogromną pomocą Pana Krzysztofa z kanału filon4you na YouTube, którego filmy wiele podpowiedziały i nauczyły jeżeli chodzi o wypiek chleba!
Choć chleb jak z piekarni na zakwasie to wcale nie takie “małe piwko” i wymaga nieco pracy, smakiem i aromatem na pewno wynagrodzi wszelki trud i wysiłek. Dołącza on oczywiście do pozostałych przepisów na domowe chleby i bułki, które zebrałem dla Was w tagu #domowe chleby i bułki. A tymczasem poznajcie przepis na to cudo!
OZNACZENIA
kategoria przepisu czas przygotowania trudność koszt wykonania kaloryczność(ilość produktów dla przygotowania 2 bochenków chleba o wadze ok. 680 g)
Chleb jak z piekarni na zakwasie
Najtrudniejsze dla mnie było uformowanie kształtnego chlebka i wymagało to kilku prób, by dojść do efektu jaki widzicie na zdjęciach. Tego jak ugniatać ciasto na chleb i formować kształtne bochenki podpatrzyłem na kanale Pana Krzysztofa (filon4you na Youtube), dlatego również i Was odsyłam właśnie do niego. Sam tworząc najlepszy opis i najdoskonalsze zdjęcia i tak nie będę w stanie przekazać Wam tego tak dobrze jak Pan Krzysztof na swoich filmach.
Dla wielu z Was, chleb jak z piekarni na zakwasie będzie najlepszy jeszcze ciepły i bez żadnych dodatków lub jedynie z odrobiną masła. Ja jednak polecam Wam sprawdzić moje przepisy na dodatki do chleba, np. wielkopolski ser smażony czy domową szynkę drobiową z szynkowaru. Możecie również podać do niego ulubioną pastę kanapkową. Kilkanaście przepisów na pasty kanapkowe, np. pastę jajeczną, pastę z makreli i suszonych pomidorów czy pastę z szynki, znajdziecie w moim wpisie: Domowe przepisy na pasty kanapkowe.
Dla najbardziej ambitnych polecam przepisy na domowe wędzonki np. wędzona pierś z kurczaka lub wymagające nieco pracy domowe okłady na chleb, np. domowy pasztet z żurawina i jabłkami.
A dla fanów słodkiego polecam podać do chleba domowe dżemy, np. dżem z truskawek czy domowe powidła śliwkowe.
#TAGI
inne przepisy z:
Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)
poradniki kulinarne
Moje coroczne wyzwanie, które robię przez 30 dni poprzedzających święta Bożego Narodzenia, stało się niemal rytuałem. Nazwałem je “Miesiąc bez…
Spodziewasz się gości? Organizujesz domówkę a może wyprawiasz urodziny? Pewnie szukasz inspiracji na przekąski na imprezę na zimno i ciepło,…
Smakuj podróżując!
Odkrywaj nowe smaki oraz regionalne kuchnie podczas podróży! Daj się zainspirować i poznaj podróżnicze wpisy na kierunkowo.pl!
Śródka w Poznaniu choć jest niewielką dzielnicą, skrywa w sobie wielką historię i dziesiątki wyjątkowych miejsc. Odwiedzając ten zakątek miasta…
Bydgoszcz przyciągała mnie już od dłuższego czasu, dodatkowo miałem przyjemność być w tym mieście na dosłownie chwilę rok wcześniej i…