Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach
  • Marcin
  • 30 sierpnia 2021
Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach to jedna z nowszych przystani na szlaku wodnym – Wielka Pętla Wielkopolski, znajdująca się w wielkopolskich Pyzdrach, niemal w samym centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie mozaikowych schodów, muralu nad rzeką i nieco dalej położonych, choć doskonale widocznych kościołów: pw. Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela i pw. Narodzenia NMP. Marina w Pyzdrach jest dobrze wyposażoną przystanią, co na pewno ucieszy wielu wodniaków, planujących płynąc tym szlakiem wodnym, np. z pobliskiej mariny w Lądzie. Znajduje się w niej basen portowy, przyłącze prądu i wody a także keję.

W bezpośrednim sąsiedztwie basenu znajduje się Tawerna “Perkoz”, w której po za posiłkiem można skorzystać również z sanitariatów, przygotowanych specjalnie dla wodniaków.

region
lokalizacja

Pyzdry, Nadrzeczna 8

GALERIA

Marina w Pyzdrach

Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach
Marina w Pyzdrach

W SKRÓCIE


  • UNIKALNOŚĆ

Marina w Pyzdrach to jeden z wielu tego typu obiektów wodniackich przy polskich wodnych szlakach. Na pewno na jej unikalność wpływa położenie w bardzo bliskim sąsiedztwie wielu ciekawych i unikatowych miejsc w Pyzdrach, jak. np. mural historyczny, dom podcieniowy czy niezwykle dobrze zachowany wiatrak holenderski! Idealne miejsce na przycumowanie:)

  • MOIM ZDANIEM

Nawet jeżeli nie jesteś wodniakiem, warto odwiedzić marinę w Pyzdrach i poczuć wodniacki klimat! Dla totalnych “świeżaków” wodnych przygód, już nawet przejście się bujającą keją będzie wydarzeniem;) Dodatkowo na terenie przystani są miejsca, gdzie możecie chwile odpocząć, zrobić piknik czy zjeść dobrą rybkę w barze.

MAPA

Dokładną lokalizację miejsca: Marina w Pyzdrach, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!

OCENY

ŚREDNIA OCEN

4.3 / 5

Marina w Pyzdrach


CENY

5 / 5

Wstęp na marinę nie wiąże się z żadnymi opłatami.

ILOŚĆ TURYSTÓW

4 / 5

Na co dzień niemal odludnie, więcej osób można spotkać w sezonie letnim, głównie w godzinach popołudniowych i w weekendy.

UŁATWIENIA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

4 / 5

Na terenie mariny znajduje się tablica informacyjna a na terenie miasta, mijałem drogowskazy kierujące do niej.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

PARKING

3.5 / 5

Przy samej marinie nie ma miejsc parkingowych, najbliższe znajdziecie na ul. Farnej i rynku w Pyzdrach. Obie opcje są bezpłatne.

POTRZEBNY CZAS

Wszystko zależy od twoich wodniackich planów, jednak by zobaczyć i skorzystać z miejsc do odpoczynku na terenie mariny warto zarezerwować sobie do 30 minut czasu.

SUGEROWANY WIEK

Dla każdego.

DOSTĘPNOŚĆ

Dla każdego, choć oczywiście elementy techniczne przystani (keja, pochylnia do rzeki itp.) będą trudno dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

  • PODPOWIEDŹ KIERUNKOWO.PL

W ciągu ulicy Nadbrzeżnej, już na terenie mariny na ceglanej ścianie można zobaczyć drewniane elementy dawnego mostu nad Wartą w Pyzdrach, który zobrazowany został w centralnej części muralu nad rzeką, znajdującego się nieopodal.

Marina w Pyzdrach

MOCNE STRONY

  • nowocześnie wyposażony basen portowy,
  • tereny rekreacyjne dookoła basenu z stolikami i ławkami,
  • bar gastronomiczny przy samej marinie,
  • położenie bliski innych, ciekawych miejsc,

SŁABE STRONY

  • brak dedykowanego parkingu,

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację do dalszych podróży lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

Dowiedź się więcej o okolicy!

Więcej blogowych wpisów znajdziecie w kategorii zwiedzam Polskę! Serdecznie zapraszam:)

kierunkowo.pl w socialmediach

mapa atrakcji turystycznych w Polsce

Poznajcie interaktywną mapę ciekawych miejsc w Polsce na kierunkowo.pl!