międzyzdroje

Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nad polskim wybrzeżem. Położone są na wyspie Wolin, w północno-zachodniej Polsce, malowniczo usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Sławę w ostatnich latach to nadmorskie miasto zyskało za sprawą organizowanego Festiwalu Gwiazd oraz licznych atrakcji z Gwiazdami związanymi, jak np. Aleja Gwiazd czy liczne rzeźby przedstawiające ludzi sztuki i kultury, które znajdziecie przy głównej promenadzie czy w parku zdrojowym.

Międzyzdroje to przede wszystkim miejsce letniego wypoczynku, który skupia się na dwóch międzyzdrojskich plażach: zachodniej i wschodniej, które rozdziela długie betonowe molo. Wzdłuż zachodniej plaży rozciąga się pełna uroku kładka po koronach wydm, którą możemy przyjemnie pospacerować po zajściu z plaży. Międzyzdroje są również pełne atrakcji na chwile gorszej pogody, takie jak Oceanarium, Gabinet Figur Woskowych, Planetarium czy Bałtycki Park Miniatur a dla entuzjastów przyrody niezwykłą atrakcją będzie Woliński Park Narodowy z przepięknym punktem widokowym na wzgórzu Gosań oraz niepowtarzalnymi schodami prowadzącymi na Kawczą Górę, w pobliżu której znajdziemy również dawne schrony militarne i stanowiska ogniowe.

Międzyzdroje to również zabytkowe i urzekające swoim pięknem pensjonaty oraz wille ale także tereny do rekreacji czy aktywnego wypoczynku, które bardzo często otoczone są dekoracjami kwietnymi czy zieleńcami. Na żądnych morskich podróży, również przygotowano ciekawą atrakcję, czyli rejsy białą flotą, odpływającą z przystani na samej końcówce mola.

Bez problemu w Międzyzdrojach również dobrze zjemy, również legendarną smażoną rybkę, którą możemy skosztować nawet tuż obok międzyzdrojskiej przystani rybackiej. Również w centrum miasta, w okolicach mola czy zabytkowej wieżyczki meteorologicznej znajdziemy wiele restauracji i kawiarni, które serwują doskonałe jedzenie z bezetkami na czele! Również łatwo tu dostać, wszystkim dobrze znaną wędzoną rybkę czy wybitnie urlopowego gofra!

Również okolice Międzyzdrojów bogate są w bardzo ciekawe miejsca do zobaczenia takie jak Grodzisko Lubin, Jezioro Turkusowe, bunkier V-3 i dawny tajny poligon doświadczalny oraz przepiękną wsteczną deltę Świny, dobrze widoczne ze Wzgórza Zielonka!

Dokładną lokalizację miejsca: Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!, znajdziecie na interaktywnej mapie atrakcji turystycznych w Polsce na kierunkowo.pl!
3 / 5

Międzyzdroje bez wątpienia wyróżniają się pozytywnie na tle wielu innych polskich kurortów nad morzem. Ich znakiem szczególnym jest ścisłe centrum, które stało się miejscem upamiętnienia i doceniania ludzi sztuki, kultury i rozrywki czego najlepszym przykładem jest sławna Aleja Gwiazd. Główne deptaki i place Międzyzdrojów to przestrzenie staranie zaprojektowane i zrealizowane, wprawiające swoją estetyką w zachwyt wczasowiczów, podobnie jak piękne plaże, kładka po wydmach, molo czy np. Oceanarium.

Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!

międzyzdroje
międzyzdroje
międzyzdroje
3 / 5

Międzyzdroje warto odwiedzić! Choć nie każdemu przypadnie do gustu gwar tego nadmorskiego kurortu, zapewne nikt nie będzie się tutaj nudził. W samych Międzyzdrojach znajdziecie wiele atrakcji, które umilą wolny czas od plażowania. Również najbliższa okolica wypełniona jest pięknymi miejscami np. Grodzisko w Lubinie, Woliński Park Narodowy czy Kawcza Góra ze swoimi wyjątkowymi schodami położonymi na nadmorskim klifie, który znajdują się kilka minut spacerem od granic miasta!

Międzyzdroje to doskonałe miejsce na letni urlop, na którym bez problemu skorzystacie z kąpieli słonecznych, zobaczycie cudowny zachód Słońca z międzyzdrojskiego molo, umilicie wieczorny spacer wybierając się na kładkę po wydmach by na końcu przymierzyć swoją dłoń, do odcisków popularnych aktorów, muzyków czy ludzi sztuki, które znajdziecie w Alei Gwiazd!

Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!
2.8 / 5

3 / 5

Patrząc całościowo na Międzyzdroje, trzeba przyznać na podstawie cen w restauracjach, kawiarniach, atrakcjach czy sklepach z pamiątkami jest nieco drożej niż w mniej znanych miejscowościach np. Rowach. Cenowo bliżej Międzyzdrojom do znanych i popularnych kurortów jak Ustka, Kołobrzeg czy Sopot.

2 / 5

W sezonie wakacyjnym w Międzyzdrojach jest bardzo tłoczno, nieco lepiej sytuacja wygląda w “sezonie niskim” tzn. maj-czerwiec oraz wrzesień.

3.5 / 5

Wzorowo oznakowane są zejścia na plażę oraz najważniejsze atrakcje, niestety dalsze pomocnicze oznakowanie już nie jest tak bogate. Co prawda przy głównej promenadzie znajdziemy kilka drogowskazów, które wskazują najciekawsze miejsca Międzyzdrojów, jednak im dalej od centrum tym gorzej. Szlak turystyczny biegnąc przez Międzyzdroje również jest oznakowany, dzięki czemu możemy dotrzeć do Wolińskiego Parku Narodowego. W centrum kurortu znajdziemy również ekrany informacji turystycznej, rozlokowane przy najciekawszych miejscach. Niestety brakuje jakiejkolwiek informacji przy wielu popularnych miejscach, przez co turyści nie mogą poznać ich historii. Na plus należy odnotować zaplecze sanitarne oraz oczywiście gastronomiczne.

2 / 5

Choć miejsc parkingowych w Międzyzdrojach jest sporo, nie są one wystarczające by pomieścić wszystkich gości. Dodatkowo na terenie miasta obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania, która do najtańszych nie należy. W centrum znajdziemy również kilka prywatnych parkingów, które mogą okazać się jeszcze droższe.

W Międzyzdrojach jest gdzie odpocząć i co zobaczyć (nawet bez ruszania w najbliższą okolicę) dlatego warto przyjechać tutaj na minimum 3 dni i zostać ile tylko zapragniecie.

Dla każdego.

Międzyzdroje w bardzo wielu miejscach przygotowane jest na przyjęcie osób o obniżonej sprawności. Zejścia na plażę w większości przypadków wyposażone są w zjazdy do wózków inwalidzkich, w centrum wszędzie gdzie jest to możliwe zamiast schodów montuje się łagodne zjazdy. Niestety nadal są miejsca, które utrudnią wypoczynek osobom niepełnosprawnym.

  • wiele ciekawych miejsc i atrakcji w samych Międzyzdrojach ale i okolicy,
  • piękne i rozległe plaże,
  • przemyślane centrum miasta z efektowną promenadą, placem pod molo oraz zakątkiem Gwiazd ze sławną Aleją Gwiazd,
  • bardzo dobre zaplecze noclegowe i gastronomiczne,
  • wiele wydarzeń okolicznościowych w sezonie,
  • bardzo dużo turystów i wczasowiczów w sezonie wysokim (czerwiec – sierpień),
  • niewystarczająca baza parkingowa, która dodatkowo jest płatna,
  • ogólny poziom cen wyższy niż w mniej znanych miejscowościach,

Przyjeżdżając do Międzyzdrojów warto wynająć miejsce noclegowe razem z gwarantowanym miejscem parkingowym, by uniknąć później szukania miejsca gdzie można bezpiecznie i bez ryzyka mandatu zostawić auto.

Międzyzdroje. Kurort Gwiazd!

Poznaj pozostałe atrakcje i ciekawe miejsca w Międzyzdrojach, przejdź do wpisu:

Wpis opublikowano: 2 lipca 2021, ostatnia modyfikacja treści: 25 lipca 2021

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

JESZCZE WIĘCEJ MIEJSC W KATEGORII

ZWIEDZAM POLSKĘ

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

ciekawe miejsca w Polsce kierunkowo.pl