Puree z kalafiora

puree z kalafiora
 • Marcin
 • 23 lutego 2020

Puree z kalafiora to prosty i szybki do przygotowania dodatek, do dziecięcego obiadku. Zdrowy i smaczny, zadowoli na pewno nie jedno dziecięce podniebienie. Z racji że możemy przygotować je zarówno ze świeżego kalafiora jak i mrożonego, nie jest to dodatek sezonowy. Sposób przygotowania nie różni się od siebie niezależnie czy używacie mrożony czy świeży kalafior.

OZNACZENIA

kategoria przepisu czas przygotowania trudność koszt wykonania kaloryczność

SKŁADNIKI


 • 450 g świeżego kalafiora (różyczek) lub mrożonego
 • 20 g masła (ok. 1 łyżka)

(ilość produktów dla przygotowania 6 porcji)

puree z kalafiora
puree z kalafiora
puree z kalafiora
puree z kalafiora

WYKONANIE


Puree z kalafiora

 1. Kalafiora podziel na różyczki, wyrzuć głęb (środkową, grubą łodygę). Jeżeli używasz mrożonego kalafiora, z reguły jest on już podzielony na różyczki.
 2. Następnie odpowiednio przygotowanego kalafiora ugotuj w wodzie. Do garna z zimną wodą dodaj pokrojony kalafior i postaw garnek na palniku. Od momentu zagotowania, gotuj pod przykryciem, przez ok. 20 minut aż do momentu gdy kalafior stanie się miękki.
 3. Odcedź ugotowanego kalafiora. Dodaj do garnka masło – daj mu zmięknąć.
 4. Zblenduj całość na gładką i jednolitą masę.
 5. Puree z kalafiora gotowe!

MIEJ POD RĘKĄ

 • mały garnek
 • blender

CENNE RADY

Puree można mrozić, tak by podać je swoim pociechom w późniejszym czasie.

SPOSÓB PODANIA

Purre z kalafiora do doskonały dodatek do dziecięcych dań obiadowych. Może być podawane razem z daniami mięsnymi, rybami czy daniami na bazie warzyw. Ja polecam serwować go razem z mini pulpecikami w sosie pomidorowym, na które przepis znajdziecie w moim przepiśniku.

inne przepisy z:

Drogi Czytelniku, miło mi, że dotarłeś do końca mojego wpisu! Jeśli pomógł on znaleźć niezbędne informacje, inspirację lub po prostu spodobało się Tobie, to co robię, będę wdzięczny, gdy wesprzesz mnie niewielkim napiwkiem stawiając wirtualną kawkę lub zostając Patronem bloga:)

poradniki kulinarne

kierunkowo.pl w socialmediach

Smakuj podróżując!

Odkrywaj nowe smaki oraz regionalne kuchnie podczas podróży! Daj się zainspirować i poznaj podróżnicze wpisy na kierunkowo.pl!