tanie wakacje w polsce poradnik z dzieckiem

Tanie wakacje w Polsce. Pomysły, inspiracje i rady


Podobno wakacje w Polsce są drogie… Po wielu latach podróżowania i zebraniu solidnego bagażu doświadczeń udowodnię Wam, że wcale tak nie musi być a tanie wakacje w Polsce są jak najbardziej możliwe! Kluczem do sukcesu jest korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań, które podpowiadam Wam w tym wpisie, podając jednocześnie moje sprawdzone propozycję z całej Polski, gdzie warto wyruszyć na tanie wakacje w Polsce!

Czy tanie wakacje w Polsce są możliwe?

Porównując bardzo powierzchownie oferty zagranicznych wakacji, organizowanych przez biura podróży z kosztem wypoczynku w Polsce, można wywnioskować, że wypoczynek w naszym kraju jest drogi. Faktycznie jest w tym nieco prawdy, bo w Polsce nie brakuje luksusowych obiektów, które wiele oferują ale równie wiele kosztują. Jednak to bardzo ogólny i przekształcony sprawnie prowadzonym marketingiem obraz rzeczywistości… Aby zainteresować swoją ofertą, najczęściej biura podróży reklamują najniższą możliwą cenę zagranicznych wczasów, w której jak się później okazuje niewiele jest zawarte i po prostu trzeba dopłacać, często całkiem sporo aby wypoczywać komfortowo.

Z drugiej strony, każdy z nas z własnego doświadczenia wie, ile kosztowały go ostatnie wakacje w kraju (nie to ile zakładaliście a ile faktycznie wydaliście). Porównanie waszych faktycznych kosztów z promowaną i uatrakcyjnioną ofertą biura podróży mija się z celem! Porównajcie swoje faktyczne koszty z tym ile w rzeczywistości będą Was kosztować wczasy za granicą na takim poziomie, jakiego oczekujecie, ze wszystkimi udogodnieniami i dodatkowymi opcjami. Gwarantuje Wam, że ta różnica zmaleje a być może nawet szala przechyli się na korzyść wypoczynku w kraju.

Atrakcje w Niechorzu i okolicach plaża latarnia falochrony
powiat złotowski krajna

Od lat podróżuję wyłącznie po Polsce, o czym zresztą możecie przekonać się zaglądając do kategorii zwiedzam Polskę, gdzie przybliżam Wam odwiedzone podczas moich podroży miejsca. Moje wyjazdy raz są krótsze a innym razem urlopuję znacznie dłużej i jeszcze nigdy nie wydałem więcej niż 3000 zł na tygodniowe wakacje dla 3-osobowej rodziny. Wiem, że dla wielu z Was może to i tak być duża kwota ale niestety brutalna prawda jest taka, że jeżeli chce się odpocząć z dala od domu, trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni…

Dlaczego wypoczynek tyle kosztuje?

Wypoczynek to nie tylko błogie lenistwo na nadmorskiej plaży, wędrówka malowniczym szlakiem w górach czy podziwiane wyjątkowych miejsc. Aby móc oddać się tym przyjemnościom, najczęściej musimy do nich dojechać, przenocować w okolicy, kupić bilet czy coś zjeść – a to są już pewne koszty. Z moich doświadczeń rozkładają się one w następujący sposób, w odniesieniu do całkowitego kosztu wyjazdu:

 • ok. 38% – koszty noclegu,
 • ok. 24% – koszty wyżywienia,
 • ok. 14% – koszty dojazdu,
 • ok. 10% – koszty biletów i wstępów,
 • ok. 6% – pamiątki,
 • pozostałe – bieżące zakupy, opłaty parkingowe, klimatyczne, nieprzewidziane sytuacje.

Bardziej szczegółowo opisałem wakacyjne wydatki w osobnym wpisie – Tanie podróżowanie, czyli jak mało wydać na wyjeździe?.

agro skórka młyńska 8 nocleg piła tanie wakacje w polsce agroturystyka złotów krajna
kawa na szczelińcu wielkim schronisko na szczelińcu

Na wielkość kosztów przede wszystkim jednak wpływ mają nasze oczekiwania. Im więcej oczekujemy, tym z większymi kosztami musimy się liczyć – wydaje się to logiczne, jednak życie pokazuje, że dla wielu nie jest to zrozumiałe… Oczekiwania to nie tylko standard hotelu czy pensjonatu, jakość wyżywienia czy inne udogodnienia ale również:

 • lokalizacja (miejsce wypoczynku) – im bardziej atrakcyjne jest dane miejsce, tym więcej turystów ono przyciąga a im więcej turystów, tym wyższe ceny usług,
 • dojazd – samochód jest najwygodniejszy, ale też najdroższy – za wygodę jak zwykle trzeba dopłacić,
 • wasze nastawienie – traktowanie wakacji jako czas “aby w końcu poużywać życia“, może być bardzo zgubne dla waszego portfela,
 • brak wyraźnego celu wczasowania, np. jak najwięcej zwiedzić, przede wszystkim odpocząć – jeżeli sami nie wiemy czego chcemy, jesteśmy w stanie zapłacić niemal za wszystko, licząc że właśnie to “coś” da nam to, czego być może pragniemy.

Jak można zaoszczędzić?

O tym jak zredukować koszty wyjazdów wakacyjnych pisałem już we wpisie: Tanie podróżowanie, czyli jak mało wydać na wyjeździe?. We wpisie znajdziecie kilkadziesiąt wskazówek, jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi w efekcie czego mniej wydawać a korzystać z życia i okazji do podróżowania jak dotychczas.

Jak zaplanować tanie wakacje w Polsce?

Kluczem do tego, by wasze wakacje w Polsce okazały się tanie a jednocześnie atrakcyjne oraz spełniające wasze pragnienia jest ich dobre zaplanowanie. Poświęcenie kilku godzinek przed wyjazdem, rozsądne wybranie wakacyjnego kierunku oraz terminu, znalezienie atrakcyjnego finansowo noclegu oraz wybranie atrakcji, do których bilety nie zrujnują Waszego portfela pozwoli Wam zaoszczędzić naprawdę sporą sumkę!

Garść ogólnych wskazówek

Poznajcie kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym zaplanujecie tanie wakacje w Polsce, które sprawią Wam również wiele radości i przyjemności.

 • Spróbujcie wakacji w tzw. niskim sezonie. Nie dość, że jest znacznie spokojniej to jest również o wiele taniej.
 • Długi dojazd to pochłaniacz czasu i pieniędzy. Przy wyborze miejsca warto kierować się również odległością do niego a dodatkowo warto sprawdzić, czy w waszej okolicy nie ma jakiegoś ciekawego miejsca na spędzenie urlopu.
 • Duże miasta czy miejscowości zazwyczaj wypadają drożej niż miejscówki położone nieco na uboczu, ale oferują nam większy wybór.
 • Wyszukujcie miejsc i atrakcji, za które nie musicie płacić, np. szlaków turystycznych, parków miejskich, ścieżek rowerowych, plaż, placów zabaw czy urokliwych starówek polskich miast.
 • Nocleg to największy koszt podczas kilkudniowych wyjazdów. Sprawdźcie czy na pewno musicie zatrzymywać się w drogim hotelu? Klimatyczna agroturystyka czy spanie pod namiotem, oprócz tego, że będzie znacznie tańsze może okazać się również wielką atrakcją czy przygodą.
 • Jeżeli tylko jest to możliwe, podróżujcie komunikacją zbiorową. Jest ona znacznie tańsza niż poruszanie się własnym autem.
 • Zrezygnujcie z drogiego wyżywienia lub chodzenia pod drogich knajpach. Przygotujcie jedzenie na wyjazd samodzielnie kilka dni wcześniej, a podczas wakacji jedynie je odgrzewajcie. Przykładowe przepisy znajdziecie we wpisie: Jakie jedzenie na wyjazd warto zabrać?
spacer w koronach drzew tanie wakacje w polsce
jezioro liwia łuża Atrakcje w Niechorzu i okolicach tanie wakacje w polsce
 • Przy wyborze wakacyjnego kierunku, nie sugerujcie się trendami czy modą a własnymi pragnieniami i oczekiwaniami. Rozsądek sprzyja racjonalnemu wydawaniu pieniędzy.
 • Nie szukajcie poklasku dla swojego wypoczynku. Wakacje mają dać Wam odpoczynek, przygodę, wspomnienia czy cokolwiek innego zapragniecie. Nie mają imponować innym czy ich uszczęśliwiać!
 • Poświećcie swój czas przed wyjazdem na jego dobre przygotowanie i zaplanowanie. Pozwoli Wam to nie tylko panować nad swoim czasem oraz go nie marnować ale również rozsądnie zarządzać zawartością portfela.
 • Dostrzegajcie radość, inspirację i piękno w małych rzeczach! To nie prawda, że tylko drogie rzeczy, skrywają w sobie ciekawą historię, wyjątkową urodę czy podróżnicze spełnienie.

Odkryjcie MIKROPODRÓŻE!

Nie ograniczajcie się jedynie do jednego wyjazdu wakacyjnego w roku! Odkryjcie MIKROPODRÓŻE, czyli krótkie i tanie wyjazdy, które sprawiają tyle samo radości co najdłuższe wczasy! Mikropodróże przetestowałem na własnej skórze i po kilku latach takiego podróżowania, mogę je Wam z czystym sercem polecić!

PODRÓŻUJ BLIŻEJ, WSPOMINAJ WIĘCEJ!

Większość z powyższych rad i wskazówek, które przeczytaliście w tym wpisie wyjętych jest żywcem z mikropodróżowania! Jeżeli chcecie poznać kolejne praktyczne wskazówki i porady, dzięki którym Wasze podróże będą jeszcze lepsze, skorzystajcie z okazji i zakupcie mój e-book MIKROPODRÓŻE, który jest najobszerniejszym opracowaniem poświęconym krótkim formom podróżowania w Polsce! Serdecznie Wam go polecam! Na blisko 300 stronach tego poradnika znajdziecie m. in.:

 • obszerne kompendium wiedzy o mikropodróżach,
 • setki praktycznych porad i podróżniczych wskazówek, sformułowanych na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń,
 • ponad 250 zdjęć,
 • wiele podróżniczych ciekawostek,
 • ponad 700 podróżniczych inspiracji z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Pomorza,
 • 5 gotowych pomysłów na mikropodróże,
 • wiele, wiele więcej!

Tanie wakacje w Polsce z dziećmi

Wbrew powszechnej opinii, dzieci nie potrzebują tuzina drogich atrakcji, parków rozrywki i całodniowych karnetów do aquaparków. To My dorośli, myślimy że zapewniając im tego typu rozrywki, sprawimy im przyjemność, wyzwolimy energię do świetnej zabawy a samym zapewnimy sobie chwile wytchnienia i relaksu. Prawda okazuje się jednak inna… Jeżeli wyruszamy na wakacje z dziećmi, to nie mamy wakacji od dzieci! Nie oznacza to jednak, że pozbawiamy się szansy na odpoczynek albo że jesteśmy skazani na duże wydatki kupując sobie nieco wolnego czasu, zapewniając swoim pociechom drogie rozrywki. Najczęściej wystarczą dużo prostsze i tańsze pomysły – oto kilka z nich:

 • Odnajdźcie w okolicy, gdzie spędzacie wakacje najfajniejszy i ogólnodostępny plac zabaw. Każdy z nich jest inny i każdy może stać się doskonałym miejscem do zabawy dla waszych pociech. Myślicie, że place zabaw są nudne? Zobaczycie jakie place dla dzieci znajdziecie w Poznaniu – Najfajniejsze place zabaw w Poznaniu (zdjęcia, mapy) – będziecie zaskoczeni!
 • Zamiast fundowania kilku godzin w aquaparku, kupcie swoim dzieciom niedrogie zabawki, którymi na co dzień nie mają okazji się pobawić, np. latawiec, badminton, zestaw do krykieta, jojo, proste ogrodowe gry zręcznościowe (np. rzut do celu, ringi) itp. Kupicie je bez większego problemu za kilkadziesiąt złotych w popularnych sieciach handlowych, najlepiej jeszcze przed wyjazdem a potem przekonacie się jak wiele radości sprawiliście nimi swoim dzieciom.
 • Poświećcie im swój czas! Zabawa z rodzicami, którzy na co dzień mają niewiele wolnego czasu, prawdopodobnie będzie największą atrakcją wakacji! Zagrajcie z nimi w piłkę czy ogrodowego krykieta, przeczytajcie wspólnie książkę, zagrajcie w planszówkę lub po prostu ulepcie kilka babek z piasku a najlepiej cały zamek! Gwarantuje Wam, że sprawicie tym ogromną radość i wspaniałe wspomnienia swoim dzieciom, jednocześnie nie wydając ani złotówki!
place zabaw w Poznaniu park marcinkowskiego
Atrakcje dla dzieci w Niechorzu tanie wakacje w polsce z dzieckiem

Aby wasze wakacje z dziećmi, były jeszcze fajniejsze pamiętajcie o ich potrzebach przy planowaniu waszego urlopu. Tam, dokąd się wybieracie każdy z Was powinien mieć szansę spędzić czas, tak jak lubi najbardziej. Nie ulegajcie jednak presji czy marketingowi i kierujcie się wyłącznie swoimi potrzebami, nawet jeżeli będą się one wiązały z pewnymi kosztami. Oto kilka kolejnych wskazówek, jak sprawić by Wasze wakacje móc po czasie nazwać “tanimi”.

 • Starajcie się unikać drogich i mocno reklamowanych atrakcji, które najczęściej wyglądają w rzeczywistości znacznie inaczej niż w reklamie. Jeżeli zdecydujecie się odwiedzić jakąś dużą atrakcję za miliony monet, wcześniej sprawdźcie opinie i zweryfikujcie jak faktycznie się ona prezentuje. Unikniecie w ten sposób rozczarowania.
 • Korzystajcie z biletów rodzinnych oraz darmowych wtorków w wielu muzeach na terenie całego kraju.
 • Wszelkie pamiątki kupujcie z rozsądkiem, najlepiej pod koniec pobytu.
 • Zrezygnujcie z drogich i wystawnych restauracji. Wasze pociechy zdecydowanie bardziej przepadają za klasyczną pomidorówką niż konfitowaną kaczką.
 • Zamiast czterogwiazdkowego hotelu, nocujcie pod namiotem. Dla dzieci będzie to ogromna i niezapomniana przygoda!
 • Bądźcie kreatywni i bawcie się ze swoimi dziećmi wyobraźnią. Wiele drogich atrakcji, możecie zastąpić wspólną kreatywną zabawą. Nic tak nie cieszy dzieci jak wspólna zabawa w piracki statek, sklep kamienno-trawiasty, piaskową cukiernię, piekarnię lub lot w kosmos.
 • Urlop to również doskonały czas na odkrywanie dzieciom otaczającego nas świata! Wieczorem obserwujcie razem gwieździste niebo, nad ranem wsłuchujcie się w odgłosy łąki czy lasu a za dnia starajcie poznawać się wspólnie okolice w której wypoczywacie.

Tanie wakacje w Polsce dla dwojga

Każda para marzy o weekendzie niczym z romantycznego filmu! SPA, drinki z palemką, wykwintna kolacja najlepiej z ostrygami oraz szampan z truskawkami – to w wiekom skrócie scenariusz niemal filmowego, romantycznego wyjazdu we dwoje. Życie to jednak nie film a takie przyjemności kosztują. Pytanie jednak, czy można spędzić wspólne wakacje we dwoje w inny, mniej spektakularny i rozrzutny sposób? Jak najbardziej! Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

 • Podróżujcie za swoimi wspólnymi pasjami! Jeżeli lubicie wędrować do górach, zaplanujcie ciekawe przejście po polskich górach; jeżeli lubicie rowerowe wycieczki ruszcie w region gdzie nie brakuje malowniczych tras rowerowych a jeżeli fascynują Was latarnie morskie, doskonale wiecie gdzie pojechać:)
 • Zamiast drogiej kolacji w restauracji, spróbujcie ugotować coś wspólnie. Może nie będzie zbyt wykwitnie ale będzie znacznie więcej bliskości, uśmiechu i frajdy.
 • Marzy Wam się relaks w SPA ale ceny pobytu, powodują u Was palpitacje serca? Śledźcie serwisy gdzie umieszczę się specjalne oferty, promocyjne bilety czy atrakcyjne rabaty np. Groupon. Być może uda Wam się spełnić Wasze pragnienie, wydając na to znacznie mniej pieniędzy.
 • Zamiast bukietu z kwiaciarni, może ciekawiej będzie zabrać wybrankę na łąkę i samemu zrobić bukiet z polnych kwiatów. Gwarantuje, że zrobicie tym dużo większe wrażenie, nawet jeżeli narwiecie tylko mleczy:)
 • Skoro już jesteśmy przy łące, warto zastanowić się nad piknikiem. Wyjdzie znacznie taniej niż kolacja w restauracji czy słodka przyjemność w kawiarni, a na pewno wyjdzie bardziej efektownie.
 • Zaaranżujcie wyjątkową przygodę! Zaplanujcie zejście z gór po zmroku, przejdźcie się po nadmorskiej plaży nocą, wybierzcie się na kajaki, zabawcie się w Króla ciszy czy chociażby coś tak banalnego, jak nienadeptywanie na linie spacerując po chodniku. Wydaje się to trywialne i nieco dziecięce, ale przekonacie się ile radości Wam to sprawi.
betonowa opaska niechorze greta i wojtek tanie wakacje w polsce
agro skórka młyńska 8 nocleg piła tanie wakacje w polsce agroturystyka złotów krajna klimatyczne noclegi

Podczas wyjazdów we dwoje liczą się przede wszystkim wspólne chwile, wspólnie przeżywane emocje, razem spędzony czas i budowanie więzi a do tego nie potrzebujecie wcale drogich i efektownych rozrywek czy atrakcji. By przeżyć takie chwile, doskonale sprawdzą się miejsca położone nieco na uboczu, gwarantujące spokój i intymność. Może to być miejsce o wyjątkowym widoku, szczególnie malowniczo położone lub po prostu na swój sposób wyjątkowe, np. skrywające ciekawą historię miłosną.

Propozycje miejsc na tanie wakacje w Polsce

Zapewne oczekujecie w tym miejscu gotowej listy miejsc na tanie wakacje w Polsce ale niestety, mam dla Was złą wiadomość – lista tanich miejsc nie istnieje… Co gorsze, jeżeli taką znajdziecie prawdopodobnie będzie ona nieaktualna albo będzie reklamą. A reklama jak to reklama, często mija się z rzeczywistością. Oczywiście istnieją miejsca, w których można odpocząć za niewielkie pieniądze ale każdy musi odnaleźć je sam, uwzględniając swoje potrzeby, pragnienia i możliwości finansowe. Wynika to z kilku kwestii, m. in. “tanio” dla każdego oznacza coś innego a po drugie, dane miejsce dzisiaj może być tanie a za jakiś czas może podnieść ceny.

Aby nie zostawić Was z niczym, podpowiem Wam miejsca, regiony i kierunki wakacyjne, które bardzo przypadły mi do gustu oraz niewiele kosztowały. Sugeruję, by właśnie w nich poszukać odpowiadającego Wam miejsca na swój urlop lub wzorując się na nich poszukać podobnych lokalizacji w całej Polsce. Pamiętajcie jednak, że im dalej od domu planujecie wyruszyć, tym z większym wydatkiem musicie się liczyć.

Propozycje na rodzinny urlop z dziećmi

Nie oszukujmy się – podróże kosztują… Można jednak podróżować całą rodziną, jednocześnie wydając niewiele. Oto lista miejsc, gdzie spędziłem niedrogie i bardzo ciekawe rodzinne wakacje czy wyjazdy.

Ziemia Kłodzka

Ziemia Kłodzka to niewielki region na Dolnym Śląsku, dosłownie naszpikowany miejscami, które można odwiedzić podczas rodzinnego urlopu. Znajdziecie tutaj m. in.: wyjątkową przyrodę, klimatyczne uzdrowiska, cudowne widoki, proste górskie szlaki doskonałe do pierwszej górskiej przygody.

Więcej o tym regionie dowiecie się z innych moich wpisów:

Wybrzeże Rewalskie

Szukającym odpoczynku nad Morzem Bałtyckim, polecam okolice Rewala, Niechorza i Trzęsacza, czyli tzw. Wybrzeże Rewalskie. Wielką zaletą tego miejsca jest spora ilość atrakcji oraz duża i zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, która pozostawia nam pole do wyboru tego, co mieści się w naszym budżecie.

Więcej o tym regionie dowiecie się z innych moich wpisów:

Osieczna i okolice

Osieczna i okolice to świetne tereny na tanie wakacje w Polsce. Wakacyjny czas możecie tutaj spędzić np. odpoczywając na piaszczystej plaży nad Jeziorem Łoniewskim, aktywnie na rowerze, ciekawie poznając piękne zabytki i ciekawe obiekty a nawet obserwując całą okolicę z wysokości!

Więcej o tym regionie dowiecie się z innych moich wpisów:

Inne pomysły na niedrogie wakacje z dziećmi

Bardzo ciekawymi miejscami na niedrogi urlop z dziećmi może być również położony w Wielkopolsce Gołuchów (m. in. jezioro, kąpielisko, ośrodek wczasowy, okazały zamek z rozległym parkiem i obiektami muzealnymi, zagroda zwierząt, rozległy las) czy położony również w Wielkopolsce, ale na jej północnych krańcach Złotów (m. in. jezioro, promenady i tereny rekreacyjne, ścieżki rowerowe, urokliwe miasteczko, zagroda zwierząt, rozległy park, zagroda edukacyjna). Więcej o nich przeczytacie we wpisach:

Propozycje na wakacje we dwoje

Dla par, mam kilka klimatycznych, nastrojowych i romantycznych miejsc. Poznajcie kilka z nich!

Lubniewice

Lubniewice nie bez powodu nazywane są Miastem Miłości. To właśnie w Lubniewicach, schowanych w gęstych lasach, pomiędzy licznymi jeziorami część swojej historii napisała Michalina Wisłocka, wybitna ginekolog i autorka bestselerowej książki “Sztuka kochania“, która odmieniła życie seksualne Polaków. Ponoć to właśnie w tym niewielkim mieście przeżyła swoją największą przygodę miłosną i zaczęła pisać książkę, która zmieniła wszystko!

Więcej o tym miejscu dowiecie się z innych moich wpisów:

Poznań

W stolicy Wielkopolski również znajdziecie wiele klimatycznych miejsc. Możecie bez ograniczeń spacerować klimatycznymi uliczkami Starego Miasta, Śródki, Ostrowa Tumskiego, Jeżyc czy Łazarza, wyruszyć do pięknych i rozległych parków miejskich, np. Parku Cytadela, Ogrodu Botanicznego czy Parku Wilsona, odwiedzić wyjątkową ścieżkę w koronach drzew czy położone niedaleko jej tereny nad Jeziorem Maltańskim. Uzupełnieniem niech będą liczne knajpki, restauracje czy kawiarnie do których możecie wstąpić, jeżeli tylko uznacie że ceny w nich są akceptowalne.

Więcej o tym miejscu dowiecie się z innych moich wpisów:

Rowy i Słowiński Park Narodowy

Bezludne plaże, potężne piaszczyste wydmy i leśne ścieżki Słowińskiego Parku Narodowego to niesamowita kraina do długich i romantycznych wędrówek czy spacerów. Dodatkowo położone tuż obok niewielkie Rowy, dadzą Wam wytchnienie, odpoczynek na plaży i kolejne okazje do zbierania wspomnień. Ponoć zachody Słońca w Rowach są wyjątkowe!

Więcej o tym miejscu dowiecie się z innych moich wpisów:

Gołuchów

Wspomniany już wcześniej Gołuchów to również doskonała propozycja na klimatyczny i niedrogi wyjazd dla dwóch osób. Oprócz romantycznego zamku z imponującym i spokojnym arboretum, ogrodem kwiatowo-ziołowym, winnicami, wyjątkowej urody zamkową oficyną Gołuchów to również świetne miejsce do odpoczynku nad wodą!

Więcej o tym miejscu dowiecie się z innego mojego wpisu:

Pozostałe miejsca na niedrogi wyjazd we dwoje

To nie wszystkie miejsca, które fantastycznie sprawdzą się jako wakacyjny kierunek dla dwojga. Jeżeli wśród powyższych propozycji nie znaleźliście swojego upragnionego kierunku, sprawdźcie również:

Mapa atrakcji turystycznych w Polsce!

Z racji, że nie podróżuję po drogich hotelach i unikam atrakcji, które kosztują niemal tyle co sztabka złota, wszystkie odwiedzone przeze mnie miejsca mogą Was zainteresować! Najwygodniej poszukać wymarzonego kierunku na tanie wakacje w Polsce na przygotowanej przeze mnie mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

kierunkowo.pl autor
Marcin Krawczyk

Mikropodróżnik kochający domową, najlepiej regionalną kuchnię! Człowiek wielu pasji, na które zawsze ma za mało czasu. kierunkowo.pl to moja sprawka, którą stworzyłem aby dzielić się z Wami setkami fantastycznych miejsc, dziesiątkami regionalnych przysmaków i niezliczoną ilość wspomnień! Bierzcie stąd pełnymi garściami a ciekawych mojej osoby zapraszam na stronę o mnie.

Z Waszym wsparciem mogę więcej!

Jeżeli spodobał Wam się mój blog, znaleźliście na nim inspirację lub odpowiedź na swoje pytania, dodajcie mi wiatru w żagle abym mógł tworzyć jeszcze więcej i lepiej! Z góry dziękuje!

PODOBNE WPISY

Więcej podobnych wpisów znajdziecie w kategorii poradnik!

Kilkaset wyjątkowych miejsc

Wszystkie na mapie atrakcji turystycznych w Polsce!

Poznajcie MIKROPODRÓŻE

Dzięki nim będziecie podróżować lepiej, częściej i taniej!
PODRÓŻNICZE INSPIRACJE W KATEGORII

POMYSŁY

ZNASZ FAJNE MIEJSCE?!

Znasz miejsce warte polecenia innym? Podpowiedź je nam a My skontaktujemy się z Gospodarzami i spróbujemy zaprosić ich do umieszczenia swojego miejsca na kierunkowo.pl. Pamiętajcie, trzeba promować to, co piękne i dobre!

logo sublogo kierunkowo.pl o mnie społeczność współpraca